Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Piatoligový šláger zaslúženou korisťou lídra

Sportnet|Publikované 5. nov 2003 o 00:00

Šaca - V samom závere jesennej časti piatej ligy juhovýchod sa stretli dve mužstvá, ktoré počas predchádzajúcich dvanástich kolách bojovali pleci pri

pleci o prvú priečku v tabuľke. Pre začiatkom jesennej časti sme avizovali, že práve Smižany a Šaca budú patriť k celkom, ktoré medzi sebou zvedú tuhý boj o jedno postupové miesto, čo priebeh jesennej časti aj potvrdil. Súboj spomínanej dvojice bol šlágrom trinásteho kola a tak nečudo, že v Šaci sa zišla pekná divácka kulisa, ktorá na rozmočenom trávniku veľa futbalovej krásy nevidela. Domáci nastúpili bez viacerých hráčov základného kádra, potrestaného brankára Šurina, ako aj zraneného Majerníka i ďalších troch hráčov v poli. V mužstve hostí už niekoľko kôl chýba tvorca hry Vysocký a tak kormidelník Jaroslav Zajac musí v každom kole improvizovať. Smižanci prišli v prvom polčase zaostali za očakávaním a vôbec nepotvrdili ambície hrať vo vyššej súťaži, chýbal im pohyb bez lopty, pričom na ťažkom teréne mali problémy so stabilitou. Hostitelia začali lepšie a mali viac z hry, avšak ich útočné snaženie podobne ako súpera, ktorý za prvých 45. minút ani raz netrafil medzi žrde končili zväčša pred pokutovým územím. Veľkú príležitosť na strelenie gólu mal po presnej prihrávke Korla Kauks, no jeho strela skončila na brvne. Dôležitosť stretnutia o prvú miesto sa preniesol aj na ihrisko, kde bolo cítiť nervozitu, ktorá sa neraz podpísala pod zlú rozohrávku. Domáci svoje prvopolčasové snaženie korunovali po polhodine hry, keď po štandardnej situácii a hlavičkovom biliarde dal Korl vedúci gól. Tesné vedenie hostitelia dokázali v druhom polčase udržať a urobiť rozhodujúci krok k jesennému primátu. "Vo štvrtok sa zranil brankár Majerník a preto musel do bránky Pillár. V Nižnej Myšli vychytal nulu a veril som, že mužstvo podrží aj v tomto dôležitom vystúpení jesene. Obaja súperi netajili víťazné ambície z toho pramenila istá nervozita. Veľmi sme sa chceli od súpera v tabuľke odpútať a k tomu sme potrebovali vyhrať. Som rád, že sa nám to nakoniec podarilo," prezradil viceprezident klubu Slavomír Semeniak. Zápas jesene, ktorý rozhodol o tom, že na prvom mieste zimujú futbalisti Šace až veľmi emotívne prežíval hrajúci tréner, ktorý reagoval nielen na rozhodnutia hlavného arbitra, ale aj divákov. "Naše víťazstvo bolo zaslúžené, súper si počas celého stretnutia nevypracoval ani jednu vážnejšiu gólovú príležitosť," hovorí S. Semeniak.

Hostia síce v druhom polčase trocha ožili získali miernu prevahu, ale podobne ako v prvom polčase aj v druhom boli v útoku bezzubí. Z výkonu svojich zverencov bol sklamaný kormidelník Jaroslav Zajac, ktorý priznal, že iba piati hráči podali solídne výkony. "Ani tak z výsledku ako zo samotného výkonu som rozladený. Ak sa spätne pozerám na stretnutie tak niektorí hráči doslova prepadli, čo by sa v takom stretnutí ako je boj o prvé miesto nemalo stať. Nemôžeme sa vyhovárať na ťažký terén, pretože obe mužstvá mali rovnaké podmienky. Naopak sa domnievam, že dobre trénované mužstvo, ako naše by sa malo aj na takom teréne súpera ubehať a vytvoriť si aj šance. "V predchádzajúcich dueloch sme po kondičnej stránke nášho protivníka prevýšili a očakával som, že budeme lepší aj teraz. Nestalo sa a po nevydarenom prvom polčase nastalo zlepšenie v druhom ale bez efektu," hovorí J. Zajac. V závere hostia hrali na troch útočníkov, čím otvorili obranu a pohli inkasovať dva góly, no Korl ani raz neuspel proti brankárovi Kyseľovi. "Chceli sme výsledok zvrátiť, preto sme hrali vabank. Je pravde, že sme mohli inkasovať, ale brankár je tam preto aby chytal. Som rád, že sa chytil a prešiel mojimi rukami od žiackych kategórii. Hlavnú príčinu našej prehry vidím v slabej hre stredovej formácie," povedal J. Zajac. Po tesnej prehre tak Smižany strácajú na svojho rivala už päť bodov, čo pri súčasnom bodovaní nie je až tak veľa. "Ak nechceme vypadnúť z hry o prvú priečku musíme bodovať v najbližšom stretnutí vo Sp. Vlachoch. Zimná prestávka bude dlhá, počas ktorej musíme doplniť káder o chýbajúce psoty, avšak to je už v kompetencii funkcionárov klubu. Bol by som rád, ak sa o postupujúcom rozhodovalo v poslednom stretnutí podobne ako v jeseni a bolo by to krásna bodka za súťažou," vyslovil svoje želanie kormidleník Smižian J. Zajac.

Súvisiace články