Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Piatoligoví tréneri z okresu Michalovce hodnotia jesennú časť

Petrovce n/L a Lastomír. Družstevník je deviaty, OFK je na 5. mieste. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 17. dec 2014 o 00:00

Prinášame vám druhú časť hodnotení piatoligových mužstiev patriacich pod okres Michalovce.ZEMPLÍN. V predchádzajúcom vydaní nášho týždenníka sme sa obzreli za jesennou časťou štyroch tímov pôsobiacich v piatej lige, skupine zemplínskej, konkrétne sme hodnotili prvú časť sezóny Čičaroviec, Nacinej Vsi, Palína a Budkoviec.

Dnes vám prinášame pohľad do kuchýň zvyšných piatich účastníkov súťaže, ktorí patria do Michalovského okresu.

Ako sú spokojní s jeseňou vo Vinnom, Lastomíre, Petrovciach nad Laborcom, Zalužiciach a Krišovskej Lieskovej?

OŠK Vinné

Mužstvo spod Vinianskeho hradu v jeseni príjemne prekvapilo a môže sa pochváliť tým, že na svojom konte má najmenej prehier aj inkasovaných gólov.

„Podstatné bolo, že sme mali veľmi dobrú tréningovú účasť, čo ma tešilo, lebo v tejto súťaži sú tréningy dôležité. Okrem toho sa vytvorila aj dobrá partia a aj to je dôvodom toho, že sme v tabuľke tak vysoko,“ povedal na úvod lodivod OŠK Dušan Kukuč, ktorý spoločne s trénerským kolegom Jurajom Fešovičom dotiahol celok na výbornú druhú priečku.

Nie je náhodou, že mužstvo inkasovalo v jeseni iba 11 gólov.

„Ja som bol počas hráčskej kariéry obrancom, preto sa aj viac venujeme defenzíve. Snažíme sa hrať zo zabezpečenej obrany a tá musí fungovať na 150 percent. A keď dáme gól, tak to je len plus. Stále sme hrali rovnakým systémom, či sme už hrali vonku alebo doma. Snažím sa chlapcom odovzdávať skúsenosti nadobudnuté aj z reprezentácie, v ktorej som v minulosti pôsobil,“ pokračoval D. Kukuč, ktorý však priznal, že ofenzívu, hoci v tíme je druhý najlepší strelec súťaže Miroslav Mesaroš, nemá OŠK takú, ako si predstavuje.

Korunný jesenný princ súťaže mohol zimovať aj na vedúcej priečke, ale v predposlednom dueli zakopol u poslednej Krišovskej Lieskovej (1:2).

„Mrzí nás táto strata, ale ešte viac domáca remíza s Úporom, či zápas v Budkovciach, kde sme inkasovali vyrovnávajúci gól v 95. minúte.“

Hoci je Vinné v tabuľke vysoko, o postupe sa v klube nehovorí. „Chceli by sme sa však umiestniť do tretieho miesta,“ vyjadril sa D. Kukuč, ktorý na záver dodal, že úspešný káder by mal v zime ostať pokope.

„Chlapci sa vyjadrili, že chcú obliekať dres Vinného aj v jari. Ale radi by sme ešte doplnili mužstvo o dvoch-troch hráčov.“

Strelci gólov (26): 13 – Miroslav Mesaroš, 3 – Martin Firda, Maroš Duda, 2 – Jaroslav Tomko, Lukáš Kudroč, 1 – Juraj Olexa, Peter Borko + 1 vlastný (Martin Kovalčin/Parchovany).

treneri_res.jpg

Trénerská dvojica Vinného. Vľavo je Dušan Kukuč, vedľa neho Juraj Fešovič. Foto: Róbert Andrejov

OFK Lastomír

Solídna piata priečka tradičného účastníka súťaže nie je pre– kvapením, pretože celok sa pred sezónou posilnil, keď doň prišli skúsení Daniel Vasiľ a Ľuboš Uhľár.

„Konečne sme sa po dlhej dobe posilnili. Preferovali sme ofenzívny futbal, jeseň nehodnotím zle, avšak rátal som, že získame viac bodov a možno budeme aj vyššie v tabuľke. Začali sme veľmi dobre, po piatom kole sme boli dokonca na vedúcej pozícii, ale potom, hoci sme stále hrali dobre, sme nedokázali vyhrávať nad papierovo slabšími súpermi,“ skonštatoval 48-ročný matador Viktor Senjuž, ktorý dokončil jeseň ako hrajúci tréner, keďže kouč Jozef Uchaľ sa rozhodol po dueli 8. kola s Palínom skončiť.

A prečo podľa ukrajinského rodáka mužstvo strácalo body so slabšími protivníkmi? „Bolo to tým, že sme neboli skoncentrovaní, zvykli sme poľaviť, dostali sme gól a potom sa nám to už ťažko otáčalo.“

V. Senjuža potešil najviac domáci súboj s Čičarovcami, v ktorom OFK vyhral rozdielom triedy 3:0. „A to napriek tomu, že v závere polčasu nám za bezgólového stavu vylúčili hráča. Po prestávke sme sa zomkli a strelili tri góly. Celkom dobrý zápas bol aj s Cejkovom, ktorý sme vyhrali 3:1.“

V lastomírskom tíme by v zime nemalo dôjsť k veľkému pohybu. „Máme celkom dobrý káder, partia je dobrá a budeme sa ju snažiť udržať,“ povedal V. Senjuž, ktorý pravdepodobne bude pôsobiť v pozícii hrajúceho lodivoda aj v jarnej časti.

Strelci gólov (27): 14 – Milan Verbič, 4 – Marcel Juraško, Ľuboš Uhľár, 2 - Milan Porvaz, Ivan Adam, 1 – Jakub Porvaz.

TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom

Počínanie minuloročného víťaza súťaže bolo veľkým sklamaním. Petrovčania sa trápili predovšetkým vonku, kde nezabodovali ani raz a viackrát inkasovali vysoké prehry.

Na to doplatil aj kormidelník Jozef Štafura, ktorého vedenie klubu odvolalo z funkcie. Paradoxne po domácom víťazstve 7:0 nad Trakanmi.

„Súperi sa na nás ako na najlepší tím uplynulej sezóny veľmi dobre pripravili, hlavne v domácom prostredí. U súperov sme dostávali veľa gólov po hrubých chybách a málo sme ich aj dávali,“ uviedol príčiny nevýraznej úvodnej polovice súťaže útočník TJ Družstevník Miroslav Lakatoš, ktorý po Štafurovom odchode prebral spoločne s Martinom Devečkom trénerskú taktovku.

Vonku mužstvo kráčalo od prehry k prehre.

„Vstupovali sme do tých zápasov nekoncentrovane, hoci sme nato boli upozorňovaní a dostávali sme rýchle góly. Potom sa nám už ťažko otáčalo, keď boli domáci na koni. Bolo to aj o psychike, ak sme inkasovali ako prví, nedokázali sme to už zvrátiť, a naopak, keď sme dali prvý gól, stále sme vyhrali,“ pokračoval M. Lakatoš.

Tento vychýrený strelec takisto zostal dlžný svojej povesti, lebo vsietil iba poltucet gólov. S deviatou priečkou Petroviec spokojný nie je.

„Po minuloročnom prvenstve sme čakali, že skončíme do toho piateho miesta, ale nevyšiel nám úvod a potom sa to s nami viezlo celú jeseň. Veľmi nám uškodilo aj zranenie Pavlova, ktorý sa zranil pred tretím zápasom a vrátil sa až na posledný. Bola to citeľná strata.“

V klube aktuálne hľadajú nového trénera, v hre je však aj možnosť, že ním zostane M. Lakatoš. „Mali by prísť aj jeden-dvaja hráči, no dôležité bude, aby sme začali trénovať, lebo v jeseni bola na tréningoch veľmi slabá účasť.“

Strelci gólov (24): 6 – Miroslav Lakatoš, 4 – Miroslav Kondžura, 3 – Radislav Lipka, 2 – Ján Pavlov, Peter Gačko, Pavol Baňas, 1 – Matúš Ferko, Dávid Doda, Martin Šaffo, Lukáš Gronovič + 1 vlastný (Radoslav Basara/Nacina Ves).

OŠK Zalužice

Klub pracujúci v skromných podmienkach sa pohyboval v spodnej polovici pelotónu.

„Vzhľadom k tomu, že sme pracovali asi s najmenším rozpočtom spomedzi všetkých účastníkov piatej ligy a opäť nás po– stihli zranenia, sme spokojní aj s umiestnením, aké máme, teda jedenástou priečkou,“ rozhovoril sa Miroslav Ľoch, ktorého môžeme pokojne nazvať aj „muž pre všetko“, lebo v OŠK zastával pozíciu tajomníka, hospodára, trénera i hráča.

„Úvod sme mali podobne ako vlani celkom dobrý, potom sa však opakoval scenár spred roka. Nakopili sa zranenia, neviem či sme zakliati alebo čo. Ani raz sme nehrali v rovnakej zostave, museli sme káder dopĺňať hráčmi z B mužstva či dorastu,“ uviedol M. Ľoch, podľa ktorého pre zranenia vypadávali zo zostavy Pivarník, Luka, M. Apiar či Capik.

„Aj preto bol náš najlepší zápas hneď ten prvý doma s Krišovskou Lieskovou, celkom dobre sme zahrali aj vonku s týmto súperom. Najhorší duel bol doma s Palínom, v ktorom sme vybuchli. Prehrali sme ho 0:5.“

Keď sme sa M. Ľocha spýtali nato, čo čaká Zalužičanov v zime, skonštatoval: „Nevieme, čo bude v jari, zatiaľ nemáme schválený rozpočet. Je celkom možné, že nebudeme pokračovať v súťaži. Včera bola posledná schôdza vedenia klubu, na ktorej mala padnúť definitíva o tom, ako bude klub smerovať.“

Strelci gólov (21): 5 – Peter Uličný, 4 – Milan Capik, 3 – Albín Krišo, 2 – Miroslav Ľoch, Marcel Apiar, Martin Hospodár, 1 – Tomáš Janičina, Pavol Pivarník, Rastislav Hromý.

cerveny_res.jpg

Miroslav Ľoch. V Zalužiciach bol nielen hráčom, ale aj trénerom, tajomníkom a hospodárom. Foto: Róbert Andrejov

OŠK Krišovská Liesková

Koncové svetlo tabuľky drží celok z juhu Zemplína, ktorý vymenil trénera už po prvom zápase sezóny! Po šesťgólovej prehre v Zalužiciach skončil pri mužstve Štefan Sztanko.

„Odtrénoval celú prípravu, je to slušný a inteligentný tréner, s ktorým sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Nevedel nájsť spoločnú reč s hráčmi, tak ho nahradil Vladimír Drančák, ktorý bol hrajúcim trénerom,“ vyjadril sa starosta Krišovskej Lieskovej Július Tamaška, ktorý je bývalým brankárom OŠK a aktuálne aj jeden z funkcionárov klubu.

Podľa jeho slov sa káder v lete posilnil, prišiel napríklad Tomáš Rebreš z Veľkých Kapušian alebo Patrik Battyányi z Bielu.

„Ale aj omladil, lebo títo chlapci majú iba 19 rokov. Chýbali im skúsenosti. Avšak očakával som, že na svojom konte budeme mať aspoň 16 bodov, no nevyšli nám domáce súboje s Úporom a Zalužicami, čo ma veľmi mrzí.“

J. Tamaška následne doplnil: „Dá sa povedať, že bohatým sme brali, keď sme porazili Vinné, Lastomír či Petrovce, no dávali chudobným, lebo doma sme podľahli viacerým slabším súperom. V niektorých dueloch sme mali aj smolu.“

Z posledného miesta v klube nepanikária, v jari sa pokúsia súťaž zachrániť. „Z kádra by nemal odísť nikto, chceli by sme ho ešte posilniť o záložníka a útočníka. Nevzdávame sa, ale ak sa nám nepodarí udržať sa v lige, nebudeme z toho robiť tragédiu,“ uzavrel J. Tamaška.

Strelci gólov (21): 4 – Ferdinand Balog, Vladimír Drančák, Otto Vašš, 2 – Štefan Szatmáry, Tibor Palágyi, Patrik Battyányi, 1 – Alexander Jakub, Mário Xhufi, Július Majoroš.

modry_res.jpg

Vladimír Drančák. Krišovskú Lieskovú viedol takmer celú jeseň. Foto: Róbert Andrejov

Tabuľka

1. Borša 14 9 1 4 38:15 28
2. Vinné 14 8 4 2 26:11 28
3. Cejkov 14 9 1 4 26:16 28
4. Čičarovce 14 8 2 4 27:15 26
5. Lastomír 14 7 1 6 27:17 22
6. Nacina Ves 14 5 6 3 21:18 21
7. Úpor 14 5 3 6 21:23 18
8. Palín 14 6 1 7 23:23 19 (-3)
9. Petrovce n/L 14 5 1 8 24:32 16
10. Trakany 14 5 1 8 27:36 16
11. Zalužice 14 5 1 8 21:30 16
12. Parchovany 14 5 1 8 19:32 16
13. Budkovce 14 4 3 7 14:25 15
14. Kriš. Liesková 14 4 0 10 21:42 12

Súvisiace články