Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Piatoligoví kormidelníci spod Tatier v spätnom zrkadle

Sportnet|Publikované 17. okt 2003 o 00:00

Milan Sabo (tréner Štrby): "Počas celého zápasu sme mali v derby herne navrch, ale opäť sa ukázalo, že našou najväčšou slabinou je nevýrazná koncovka

v zakončení. Podarilo sa nám síce rýchlo streliť vedúci gól, ale hostia z ojedinelého protiútoku vyrovnali a naši hráči ešte viac znervózneli. Tesne pred odchodom do kabín sa nám našťastie podarilo zaznamenať druhý gól. Aj po obrátke sme boli jasne lepším tímom, ale zahadzovali sme vyložené gólové príležitosti. Spokojní môžeme byť jedine so ziskom troch bodov, naše víťazstvo však malo byť vzhľadom na priebeh hry oveľa výraznejšie."

Július Lojek (predseda klubu Spišská Stará Ves): "V podtatranskom derby s Hranovnicou sme odohrali stretnutie plné zvratov. Začiatok zápasu vyšiel nášmu kolektívu, ale hostia veľmi rýchlo odpovedali a v prvom polčase nás prevýšili najmä v pohybe a v nasadení. Náš výkon sa zlepšil až po zmene strán, ale ani v druhom polčase sme sa nevyhli zbytočným zaváhaniam, ktoré súper tvrdo trestal. Potom, ako sa nám podarilo po hodine opäť vyrovnať skóre, sme mali viac z hry, ale nepremenili sme šance, a naopak, hostia strelili rozhodujúci štvrtý gól, ktorým si zabezpečili cenné víťazstvo."

Jozef Petráň (tréner Hranovnice): "V bojovnom stretnutí s veľkými nepresnosťami na oboch stranách, keď oba kolektívy prejavili snahu bodovať naplno, sme v závere boli šťastnejším mužstvom my. V zápase po štyroch nastrelených žrdiach a neuznanom regulárnom góle sme si však napriek tomu víťazstvo zaslúžili."

Štefan Kaprál (tréner Ľubice): "Sme radi, že sme opäť neprehrali a z ihriska súpera sme si priviezli cenný bod. V zápase si vytvorili oba kolektívy množstvo gólových príležitostí, ale strelci sa príliš nevyznamenali. Brankári nemali príliš veľa práce, ale napriek tomu boli oporami svojich tímov. Gólov sa diváci dočkali až v samom závere, keď najprv domáci otvorili skóre, ale nám sa dve minúty pred koncom podarilo vyrovnať. Vzhľadom na vyrovnaný priebeh hry je remíza plne zaslúžená."

Milan Nemergut (vedúci mužstva Plaveč): "Po vyrovnanom začiatku hostitelia v závere prvej štvrťhodiny skórovali. V 40. minúte sa hráčom z Plavča podarilo Michalíkom vyrovnať. Druhý polčas začali aktívnejšie domáci až prišla 55. minúta, keď skórovali prudkou strelou k pravej tyči na 2:1. V 70. minúte nariadila rozhodkyňa Kováčová prísny pokutový kop. Do konca zápasu ostali šance M. Filipa a Čišovského nepremenené a hostia by si za predvedený výkon bod zaslúžili."

Štefan Šesták (tréner Malého Lipníka): "Ťažko mi je vyjadrovať sa k zápasu, v ktorom strelíme vedúci gól a sme domácim minimálne vyrovnaným súperom, keď vzápätí urobíme hrubú chybu v obrane a dostaneme súpera na koňa. Ten aj naďalej pokračuje v nepresvedčivom výkone, ale naše chyby v strede poľa a obrane stopercentne využíva. Bohužiaľ, hrúbok sme sa nevyvarovali ani po prestávke a tak sme odišli z ihriska súpera s nepochopiteľnou a krutou prehrou."

Súvisiace články