Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Piatoligoví kormidelníci spod Tatier v spätnom zrkadle

Sportnet|Publikované 6. okt 2005 o 22:00

Poprad - V 11. kole V. futbalovej ligy S-Z si podtatranské kolektívy pocínali striedavo. Zrodili sa takéto výsledky: Solivar - Štrba 1:1, Kružlov -

Hranovnica 5:2, Sp. Bystré - Osikov 6:0, V. Lomnica - Záborské 3:2, Plavnica - Kendice 3:0, Zborov - Junošport N. Lubovna 1:0. Co na to hovoria tréneri?

Milan Sabo (tréner Štrby): Naša celoplošná obrana slávila úspech. Úvodnú aktivitu sme pretavili vo vedúci gól v závere prvého polcasu. Po zmene strán sme sa však nevyhli hluchým minútam. Škoda, že sme si po obrátke nedovolili v útoku viac. Nebyt chyby v úvode druhého polcasu, po ktorej sme inkasovali, mohli sme sa tešit z vítazstva. Aj s bodom sme však spokojní.

Ján Kušnierik (tréner Hranovnice): Do Kružlova sme cestovali s ambíciou zvítazit. Zacali sme však velmi nezodpovedne a hráci vôbec neplnili moje taktické pokyny. Aj ked sa nám podarilo znížit na 2:1, položil nás tretí gól z pokutového kopu. Do druhého polcasu vybehli hráci po dohovore v kabíne s cielom zabojovat a pokúsit sa o zvrat. Po hrubej chybe sme však opät inkasovali a bolo prakticky po zápase.

Pavol Šeleng (tréner Spišského Bystrého): Hostia k nám prišli iba bránit a od úvodnej minúty bolo jasné, že pôjde len o výšku skóre. V prvom polcase sme vela šancí nevyužili a dokonca sme nepremenili ani pokutový kop. Preto sme išli do kabín len s dvojgólovým náskokom. Po obrátke sme na súpera vybehli, podarilo sa nám pridat dalšie dva presné zásahy a bolo rozhodnuté. Po vylúcení Rusnacka sa naša hra rozkúskovala, ale napriek tomu sme strelili ešte dalšie dva góly.

Zoltán Kubát (tréner Velkej Lomnice): Vzhladom na naše postavenie v tabulke sme sa súpera aj obávali. Našou prvoradou úlohou, ktorú sme aj splnili, bolo naplno bodovat. Teší ma, že chlapci dokázali proti nepríjemnému protivníkovi siahnut až na dno síl a potešit hrou našich fanúšikov. Pevne verím, že kvalitnými výkonmi sa dokážeme presadit aj na ihriskách súperov a zmažeme tak bodové manko z domácich duelov. V stretnutí nemožno zabudnút a pochválit vysoko štandartný výkon mladého, talentovaného Repišcáka, ktorý sa výraznou mierou podielal na našom cennom vítazstve.

Ján Baca (tréner Plavnice): Súpera sme nepustili prakticky do nicoho, takže hlavne z pohladu defenzívy sme odohrali velmi kvalitné stretnutie. Po tretom góle sme nevyužili dalšie možnosti, no ja som aj tak spokojný. Na domácej pôde sme takýto výsledok potrebovali. Dakujem chlapcom za predvedený výkon najmä v druhom polcase.

Marián Jarabinský (tréner Junošportu): Zápas ovplyvnil rýchly gól v 4. minúte po nedorozumení brankára s obrancom. Celý polcas sa hra odvíjala medzi šestnástkami, šancí bolo minimum. V druhom polcase sme hru viac otvorili, ale všetky útoky koncili pred šestnástkou. Škoda úvodu zápasu, spravodlivá by bola remíza.