Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Piatoligoví kormidelníci spod Tatier v spätnom zrkadle

Sportnet|Publikované 26. okt 2005 o 22:00

Poprad - V 14. kole V. futbalovej ligy skupiny S-Z sa zrodili tieto výsledky podtatranských kolektívov: Štrba - Kendice 2:0, Š. Dravce - Junošport

1:0, Osikov - Plavnica 0:1, Hranovnica - V. Lomnica 4:1, Solivar - Sp. Bystré 5:1. Čo na to hovoria tréneri?

Milan Sabo (Štrba): V úvode to bolo obojstranne vyrovnané stretnutie. Jeho vývoj ovplyvnila 22. minúta, keď hosťujúci hráč chytil loptu smerujúcu do bránky úmyselne rukou, za čo bol vylúčený a nasledovala jedenástka. Galovič však pokutový kop nepremenil. Napriek tomu sme mali prevahu a oslabení hostia sa poväčšinou len bránili. V druhom polčase sme sa dokázali presadiť aj strelecky. V závere sme síce ďalšie tri tutovky nepremenili, ale sme spokojní s predvedenou hrou i troma bodmi.

Ján Kušnierik (Hranovnica): V derby videli diváci dobrý zápas, ktorý svojou úrovňou uspokojil prítomných futbalových priaznivcov. V úvodnej polhodine sme mali výraznú prevahu, ktorú sme potvrdili dvoma presnými zásahmi. Po chybe brankára síce hostia ešte do polčasu znížili, ale po vylúčení Cehuľu sme v druhom polčase celkom ovládli hru. Naše víťazstvo mohlo byť nakoniec aj výraznejšie.

Pavol Šeleng (Sp. Bystré): Domáci nás hneď od začiatku zatlačili na našu polovicu ihriska a predovšetkým dvaja skúsení hráči Vybíral a Kostelník boli na neudržanie. Nevydarený úvod poznačil ďalší priebeh. Väčšinou sme sa iba bránili a aj keď sme si dokázali vytvoriť aj my niekoľko gólových príležitostí, domáci ich mali viac a zaslúžene vyhrali.

Ján Bača (Plavnica): Chlapci pristúpili k tomuto zápasu veľmi zodpovedne. Vytvorili si mierny tlak, ale stále je najväčší problém nášho mužstva v zakončení gólových šancí. Za bojovnosť a nasadenie sme si tri body zaslúžili. Ideme ďalej, čakajú nás ďalšie dôležité zápasy proti Miklušovciam a Hranovnici, ktoré musíme poraziť.

Zoltán Kubát (V. Lomnica): V podtatranskom derby sme podali veľmi slabý a malátny výkon, čo potvrdzuje aj samotná vysoká prehra rozdielom triedy. Doplatili sme najmä na hrubé chyby v defenzívnej činnosti, čo domáci kolektív dokonale využil. Napriek krutej porážke bude v posledných dvoch dueloch dôležité vztýčiť hlavy a pred vlastným obecenstvom zabodovať naplno, aby sme sa pred zimnou prestávkou dokázali dostať do pokojnejších vôd tabuľky.

Marián Jarabinský (Junošport): Ďalšia prehra vonku v pomere 1:0 a opäť z pokutového kopu. Domácich sme nepustili do vyloženej šance, tak opäť zaúradoval pán v čiernom. Mužstvo môžem pochváliť za bojovnosť, len škoda nevyužitých šancí. Bez streleného gólu vonku sa body neprinášajú.