Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Piatoligoví kormidelníci spod Tatier v spätnom zrkadle

Sportnet|Publikované 22. okt 2004 o 00:00

Milan Sabo (tréner Štrby): Po vlastných chybách sme dostali domácich na koňa a pustili ich do dvojgólového náskoku. Potom sme však prevzali

iniciatívu na svoje kopačky a zatlačili súpera na jeho polovicu ihriska. V prvom polčase sme však vytvorené gólové príležitosti nepremieňali, dokonca sme nevsietili gól ani z pokutového kopu. Aj druhý polčas sme začali aktívne a domáci sa väčšinou iba bránili. Zvrátiť nepriaznivý stav sa nám podarilo až v samom závere, keď sme si v poslednej päťminútovke dvoma presnými zásahmi zabezpečili aspoň bod.

Pavol Šeleng (tréner Spišského Bystrého): Začali sme dobre, napriek tomu, že nám chýbali až štyria hráči základnej zostavy. Už v 2. minúte sme išli do vedenia. Jednoduché sme to však nemali a hoci sme poistili svoj náskok, hosťom sa podarilo streliť kontaktný gól do šatne, ktorý ich povzbudil. Súper hrozil nebezpečnými protiútokmi. V druhom polčase sme si vytvorili množstvo šancí, ale brána súpera bola akoby zakliata. Až štvrťhodinu pred koncom sme spečatili tretím zásahom naše víťazstvo.

Jozef Petráň (tréner Hranovnice): Od začiatku sme mali hernú prevahu, ktorú sme však nedokázali efektne zúročiť. Hostia boli v útoku neškodní a v oboch polčasoch si vytvorili iba po jednej príležitosti, ktoré však nepremenili. My sme sa dlho trápili, predovšetkým v koncovke a dočkali sme sa až desať minút pred koncom. Myslím si, že napriek chudobnému výsledku je naše víťazstvo plne zaslúžené.

Petr Vybíral (asistent trénera Plavča): Zápas v Raslaviciach sa nám vôbec nevydaril. V prvom polčase sme hrali bez pohybu a bojovnosti. Nevychádzali nám ani žiadne kombinačné akcie, čo súper využil na strelenie gólu po štvrťhodine hry. V druhej časti zápasu sa náš výkon zlepšil, ale opäť sa prejavila naša stará bolesť, že si nedokážeme dať finálnu prihrávku a vytvoriť si vážnejšiu príležitosť na skórovanie. Z predvedenej hry i výsledku som sklamaný.

Ján Bača (tréner Malého Lipníka): Napriek ťažkému terénu to bol z našej strany kvalitný zápas. Škoda, že za stavu 0:1 pre naše mužstvo rozhodca pre údajný ofsajd, alebo ako to arbiter kapitánovi vysvetlil pre zosmiešnenie domáceho bankára, neuznal regulárny gól. Ináč som nadmieru sklamaný z neobjektívnosti hlavného rozhodcu. Ten nás doslova obral nielen o body, ale aj o vylúčeného hráča. Aj tak musím poďakovať celému mužstvu za predvedený výkon a hlavne za to, že zápas zvládli po psychickej stránke.

Jozef Plichta st. (tréner Starej Ľubovne B): Spokojný som s výsledkom, ale nie som spokojný s výkonom. Dúfam, že v budúcom zápase to bude lepšie.