Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Piatoligová Gemerská Hôrka príjemne prekvapila

Sportnet|Publikované 6. feb 2009 o 23:00

V silnej konkurencii sa futbalistom z Gemerskej Hôrky v polovici druhej sezóny na piatoligových trávnikoch darilo nad očakávanie a po predohrávke

prvého jarného kola zimujú na tretej priečke. Kým pred rokom bolo prioritou zotrvať v súťaži, ambície v novom ročníku sú oveľa vyššie.

GEMERSKÁ HÔRKA. V posledných sezónach sa gemerským zástupcom v najnižšej regionálnej súťaži dlhšie nedarilo vytvoriť stabilnú dvojicu. Po vypadnutí Jablonova n/T a postupe Štítnika K.T. do štvrtej ligy sa Krásnohorské Podhradie stalo jediným stálym účinkujúcim v tejto súťaži. Iba rok sa udržali Dedinky a dvakrát sa po sezóne lúčil Plešivec.

Výrazný vzostup

Posledný postup si vybojovali futbalisti Gemerskej Hôrky, ktorí po premiérovej sezóne skončili na deviatej priečke, prekvapili hneď nezabudnuteľnou trojzápasovou víťaznou šnúrou na pôde súperov. Po jesennej časti aktuálneho ročníka sa postarali o ďalšie prekvapenie. Atakujú čelo tabuľky z tretej priečky so stratou štyroch bodov na jesenného lídra z Helcmanoviec. V domácom prostredí nestratili ani bod, keď v úvodnom zápase zdolali Helcmanovce, rozdielom triedy vyprevadili po jeseni druhé Prakovce, zvíťazili nad Smižanmi a Jaklovcami a "štvorku" nadelili Nálepkovu, Margecanom a nováčikovi z Tepličky. Vonku dokázali naplno bodovať iba na pôde Lokomotívy Košice. V predohrávke im Helcmanovce oplatili prehru a vybuchli v Hrabušiciach, kde si polčasové vedenie neudržali a inkasovali poltucet. Najtesnejším rozdielom podľahli v Sp. Vlachoch, Krh. Podhradí, Harichovciach a rozdielom dvoch gólov v Košickej Novej Vsi.

Prioritou domáce víťazstvá

"Jesenné umiestnenie v elitnej trojke bolo naším cieľom, keďže sa mužstvo posilnilo o štyroch skúsených hráčov. Výrazne sa zlepšila predsezónna príprava, hra a skvalitnil sa tréningový proces. Tieto skutočnosti rozhodli. Samozrejme, mohol som počítať s maximálnou podporou a pomocou zo strany tajomníka klubu Tibora Balázsa. Cieľom boli predovšetkým domáce víťazstvá, i keď sa niektoré nerodili ľahko. Ten najťažší bol práve proti Helcmanovciam, keďže sme nastúpili oslabení hneď o troch hráčov zo základu. Dve posily, Dostál a Deméň, si preniesli tresty z uplynulej sezóny a Ištók čerpal dovolenku. Slabinou bolo taktiež zakončenie hlavne v druhom polčase, ale úvodné víťazstvo bolo motiváciou. Ostatné sme vyhrali vyšším rozdielom. Vonka ma uspokojili chlapci na pôde Lok. Košice a taktiež dobrý výkon podali v Krh. Podhradí. V Hrabušiciach sme mali dobre rozohraný polčas, ale na to, čo nasledovalo po prestávke, nerád spomínam. Tri tutovky ostali nevyužité, prišiel smoliarsky vlastenec, chyby nás položili a inkasovali 'päťku'. Počítal som ešte so ziskom aspoň dvoch bodov zo súperových ihrísk, ale zámer sa nevydaril ani v Sp. Vlachoch, kde sme si prakticky nevytvorili žiadne šance," hodnotil jeseň tréner FK Gemerská Hôrka Karol Kotváč.

Szobonyovi kopce neprospeli

Najväčším problémom v niektorých stretnutiach bol nedostatok hráčov na striedačke a úlohu tiež zohrala psychika. "Kým niektorí hráči v domácom prostredí pôsobili vyrovnane, hrali v pohode, vonku akoby ich ovládol strach, keď súper trošku hru pritvrdil, a hrali ustráchane. Neraz sme preto vycestovali iba v predpísanom počte a nebolo koho striedať. Náš brankár neznášal cestovanie autobusom, bolo mu zle a v zápasoch sa to odzrkadlilo, i keď inkasované góly idú na vrub celého kolektívu. Najväčším neduhom bolo uspokojenie po vedení a neraz sa to i vypomstilo. Posily zapadli do mužstva, ale Barczi dával oveľa viac gólov v príprave ako v majstrákoch. Neskôr z dôvodu študijných povinností sa narušil i jeho tréningový proces. Vcelku som však s výkonom mužstva spokojný a verím, že v odvete minimálne jesenné umiestnenie obhájime. Káder však bude potrebné posilniť, lebo s trinástimi hráčmi sa zápas v pohode odohrať nedá," uviedol K. Kotváč.

KAROL CSOBÁDI

FAKTY

n Výsledky jesennej časti: Gemerská Hôrka - Helcmanovce 2:1, Sp. Vlachy - Gem. Hôrka 1:0,Gem. Hôrka - Prakovce 3:0, Lok. Košice B - Gem. Hôrka 1:2, Gem. Hôrka - Nálepkovo 4:0, Hrabušice - Gem. Hôrka 6:2, Gem. Hôrka - Jaklovce 4:1, Gemerská Hôrka - Smižany 3:1, Krh. Podhradie - Gem. Hôrka 2:1, Gem. Hôrka - Margecany 4:0, Harichovce - Gem. Hôrka 1:0, Gem. Hôrka - Teplička 4:0, Koš. Nová Ves - Gem. Hôrka 2:0, Helcmanovce - Gem. Hôrka 4:1

n Strelci: 6 gólov - Klinko, Kövesdi, 5 gólov - Šaliga, 4 góly - Bodnár, 3 góly - Izák, 2 góly - Dostál, Ištók, 1 gól - Barczi, Tóth

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.