Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Piatka sa po trojzápasovom pôste strelecky utrhol

Sportnet|Publikované 30. okt 2005 o 23:00

Košice - Proti rezervám Trnavy, Nitry a Báču mal futbalista MFK Košice Pavol Piatka (na snímke) šancu na hetrik, no nevyšlo mu to. Až proti Dunajskej

Strede si v sobotu zapísal na svoje konto prvý hetrik v tejto sezóne. A nezostalo len pri ňom, pretože strelecké chúťky rozvinul až do štvrtého gólu. A ani pri ňom sa nemusel zastaviť. Viac už v rozhovore v súčasnosti s najlepším strelcom II. ligy, ktorý prispel nemalou mierou k víťazstvu Košíc nad Dunajskou Stredou 6:0.

Trikrát ste mali v tejto sezóne na dosah hetrik. Nakoniec to boli len dvojgólové zápasy. Trojgólovú métu ste nakoniec preskočili a rovno ste si zaknihovali štyri góly…

"A veľa som sa na nich v tomto zápase nenarobil. Spoluhráči mi prihrávali skvelé lopty do priestoru a mne stačilo len správne nastaviť hlavu, či nohu. Je to aj o šťastí útočníka, aby bol v správnom čase na správnom mieste. Mohol som už skôr dosiahnuť hetrik, no dôležité sú víťazstvá. Som veľmi rád, že som strelil štyri góly v tomto stretnutí."

Váš pohľad na gólové momenty?

"Prvému gólu predchádzal výborný center ´Čepiho´ za obranu hostí. Naskočil som si na loptu a hlavou som prestrelil brankára. Pred druhým gólom ´Čepi´ vystrelil a Jirko Kobr vyrazil loptu len predo mňa a ja som ju dokopol do prázdnej brány. Tretí gól padol z penalty. Pri štvrtom góle mi ´Bici´ pekne prihral a ja som loptu len dokopával do brány."

Vlastne, čo ste kopli na bránu, to skončilo v sieti…

"Dá sa to aj tak povedať. Prídu aj také zápasy. Do čoho kopnete, to padne do brány. Niekedy máte tri-štyri šance a neskórujete aj z najvyloženejších pozícii. Ja som v predchádzajúcich troch kolách neskóroval, preto som rád, že mi duel s Dunajskou Stredou tak vyšiel."

Poďme k jedenástkam. Pred prvou bol hetrik veľkou motiváciou, je tak?

"Určite. Tú som si vypýtal. V piatok pred zápasom si ich zastieľame s Jožkom Majorošom, Peťom Krakovským a Mirom Drobňákom. Peťo na ihrisku nebol a ´Čepi´ mi prenechal loptu. Za stavu 2:0 je predsa len iná psychika u hráča, ako za stavu 0:0."

Za stavu 5:0 je však ešte lepšia. Päť gólov v jednom zápase, to by už bol husársky kúsok. Nelákal vás?

"Poviem pravdu, chcel som zahrávať i druhú jedenástku, ale chcel ju kopať o Jožko. Nevadí, veď ´Čepi´ odohral výborný zápas, strelil krásny gól, tak som mu doprial druhú penaltu. V prvom rade som rád, že sme zvíťazili, hoci Dunajská nám veľmi uľahčila náš zámer."

Dali ste si cieľ streliť 15 gólov za sezónu. Neskončila ešte ani jeseň a už ich máte na svojom konte 14…

"Som rád že mi to tak sype. Je to však zásluha celého klektívu. Teraz si už nebudem stanovovať žiaden cieľ. Najdôležitejší je postup do I. ligy."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.