Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Piater úspešne zaskočil za Almášiho

Sportnet|Publikované 26. sep 2006 o 22:00

Krh. Podhradie - Aj po sobotňajšom zápase s Košickou Novou Vsou si futbalisti Krh. Podhradia udržali domácu neporaziteľnosť, trvajúcu už niekoľko

sezón. Hoci v zápase dvakrát viedli, nakoniec sa museli uspokojiť s deľbou bodov, ba dokonca mohli aj prehrať. Výrazný podiel na výsledku mal aj útočník Jaroslav Piater. Nahrával na prvý gól Mázikovi, premenil penaltu. Šancu na konci polčasu zachránil brankár hostí len zázrakom.

Aký bol zápas?

Išli sme do neho jednoznačne s tým, že chceme vyhrať. Sériu bez prehry ťaháme už niekoľko sezón. Zdá sa mi, že aj remízy máme dokonca len dve. Séria sa určite raz skončí, no v tomto zápase to ešte našťastie neprišlo. Myslím si, že keby sme v prvom polčase premenili dve tri vyložené šance, tak sme mohli rozhodnúť a vyhrať. Potom sme vlastne našimi chybami postavili súpera na nohy a dostali dva góly.

V mužstve hostí vynikal brankár Tóth. Platilo na neho niečo?

Všetky strely boli dobre umiestňované, k tyči. Brankár bol veľmi dobrý, mrštný a vychytal ich. Hostia mu môžu ďakovať za to, že u nás získali bod.

Polčas bol nerozhodný. S akou taktikou ste nastupovali do druhej časti hry?

Išlo sa na to, aby sme si vytvorili sústavný tlak a z toho jednoznačne musela nejaká šanca vzniknúť. Keď sa neustále tlačí, súper musí nejakú chybu urobiť, faulovať, čo sa aj stalo. Penaltu som potom premenil.

Stabilným exekútorom penált je brankár Almáši. Ako si sa cítil v tejto pozícii?

Pred zápasom mi tréner povedal, že som určený na kopanie penált ako prvý. I keď som v iných mužstvách kopal penalty, chvíľu som bol nervóznejší. No keď som si bral loptu a postavil si ju, bol som kľudný. Bol som si istý, že ju premením.

Po penalte ste viedli, no hostia nakoniec vyrovnali.

Bola to chvíľková nepozornosť v obrane, podľa mňa. Bol to moment, keď obranca nepristúpil dostatočne k útočníkovi, ten sa otočil a vystrelil.

V závere ste potom už hrali vabank.

Áno, záver bol hektický. Snažili sme sa za každú cenu streliť gól, hocijako dotlačiť loptu do siete. Nepodarilo sa. Myslím si, že remíza bola aj zaslúžená. Hoci sme útočili, súper mal brejky a ešte sme mohli nakoniec aj prehrať.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.