Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Piate miesto nepovažujú za sklamanie

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Michalovce - Počas záverečných dní uplynulého týždňa sa hádzanárky interligového Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce zúčastnili na medzinárodnom turnaji

o Sliezsky pohár v poľských Gliwiciach. Za účasti ôsmich družstiev organizátori rozdelili účastníkov do dvoch štvorčlenných skupín, z ktorých neskôr jednotlivé celky krížovým spôsobom zohrali súboje o konečné umiestnenie. Zemplínčanky obsadili napokon piatu priečku. Opýtali sme sa trénera družstva Michala Lukačína, či je s týmto umiestnením spokojný. "V prvom rade chcem zdôrazniť, že sme do Poľska necestovali robiť výsledky. Išlo mi v prvom rade o to, aby som na spojkách vyskúšal dievčatá, ktoré popri našich reprezentantkách nedostávajú v majstrovskej súťaži veľa príležitostí. Myslím, že Halásová, Vargová i mladá Dittelová ma po tejto stránke nesklamali. Od zápasu k zápasu boli ich výkony lepšie. Nemusím sa preto obávať, žeby som v prípade zranenia Tóthovej, Šalatovej či Glankovičovej nemal adekvátnu náhradu," vravel o prioritách spomínanej hernej previerky. Rovnako sa rozhodol dať viac príležitostí brankárke Krajcárovej, ktorá v interlige nedostávala popri Zahorjanovej veľa možností ukázať svoje umenie.

Turnaj v Gliwiciach mal byť aj previerkou herných schopností ukrajinskej rozohrávačky Oľgy Popovičovej, ktorá mala trénera Lukačína presvedčiť o svojich kvalitách. "Oľga nám pomohla v niektorých stretnutiach. Je vidieť, že má bohaté skúseností, ale pre mňa to nie je hráčka, ktorú by sme v súčasnej situácii nevyhnutne potrebovali. Aj keď o jej osude sa budeme rozprávať na najbližšom zasadnutí správnej rady, moje rozhodnutie je už viac-menej jasné. Súťaž zrejme dohráme s tým kádrom, ako sme ju začali," oznámil M. Lukačín.

V súčasnom období budú Michalovčanky pokračovať v príprave na blížiace sa interligové súboje. Po návrate reprezentantiek začnú pomaly prechádzať na prvky herného charakteru, čo by mali podčiarknuť na predvianočnom turnaji v maďarskom Váci.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.