Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

PIATA ŠTVRTINA

Sportnet|Publikované 18. okt 2007 o 22:00

V stredu sa začal nový ročník basketbalovej extraligy žien. V najbližších týždňoch budeme vždy po každom kole prinášať k nemu komentár skúseného

trénera Petra Kováčika, v súčasnosti pôsobiaceho v klube nováčika AT Gemtex MBK Rožňava. Dnes ponúkame ohliadnutie za úvodným kolom.

Prvé kolo basketbalovej extraligy žien sa začalo vo veľkých očakávaniach. Priaznivci už na začiatku mohli vidieť stretnutie asi dvoch najvážnejších kandidátov na titul Kositu 2013 Košice a Slávie UMB Banská Bystrica. Len pätnásť minút vzdorovali hráčky Bystrice majstrovi z Košic. Ten v ďalšom priebehu potvrdil úlohu veľkého favorita celej súťaže.

Súboj ďalšieho košického družstva Cassovie s tímom bratislavského Slovanu mal len priemernú úroveň a vyrovnaný duel rozhodla taktická vyspelosť a dobrá obrana Cassovie v druhej časti stretnutia.

Možno neočakávaný výsledok sa zrodil v Ružomberku, kde domáce družstvo vyhralo vysoko nad Nitrou. Vzhľadom na kádre jednotlivých družstiev je toto víťazstvo určite prekvapením.

Vyrovnanosť súboja Myjavy s Popradom počas celého zápasu len potvrdilo, že obe družstvá budú patriť do lepšej extraligovej spoločnosti.

Stretnutie nováčika z Rožňavy s Viktóriou mal všetky znaky prvého extraligového zápasu, v ktorom rozhodla väčšia zohranosť ambiciózneho družstva z Košíc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.