Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Piata strela skončila v sieti

Sportnet|Publikované 15. mar 2009 o 23:00

V ofenzíve najaktívnejším humenským futbalistom bol Tomáš Labun. Z celkovo desiatich striel domáceho celku bol autorom rovnej polovice, tá posledná,

piata, skončila za Volešákovým chrbtom a znamenala zisk bodu.

HUMENNÉ. Jarnou ouvertúrou na humenskom trávniku bol šláger kola. Prvoligista spod Vihorlatu privítal na postup pomýšľajúci Trenčín.

Séria trvá

Futbalisti 1. HFC Humenné tvoria s Interom a R. Sobotou trojicu, ktorá doma neokúsila trpkosť prehry. Platí to aj po víkende, keď východniari zvládli náročnú trenčiansku prekážku. So ziskom bodu vládla v humenskom tábore spokojnosť. Bodaj by nie, veď kvôli trestu nemohol tréner Škrlík rátať s dvojicou Ljubarskij - D. Pyrka, zranenie posadilo Opielu i Mikulanina iba na tribúnu, odkiaľ sledovali stretnutie aj srbskí legionári Stankovič a Mičič, ktorí ešte nemajú vybavené potrebné formality. Aktuálna humenská bilancia na svojom trávniku teda vyzerá 6 4 0...

Vyrovnal najaktívnejší

Strelecká bilancia oboch aktérov stretnutia bola absolútne vyrovnaná. Číslami povedané: z desiatich zakončení letela lopta päťkrát medzi žrde. V jednom prípade skončila aj v sieti, humenskú radosť zabezpečil Tomáš Labun. "Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany so snahou o brejky. Rýchly gól nás zaskočil, no zámery bodovať nezničil. Boli sme trpezliví, po prestávke aj aktívnejší, vyrovnanie prišlo zaslúžene," konštatoval 25-ročný futbalista, ktorý pod Vihorlatom s futbalom ešte ako žiak začínal, pred jarnou časťou, už ako skúsený hráč, sa do rodného mesta vrátil. "Vnímam to ako obojstrannú pomoc. Ja klubu a klub mne. Ak sa hra darí, je to len dobre," mienil humenský stredopoliar, ktorý vyslal na trenčiansku svätyňu päť streleckých pokusov. Trikrát priestor brány minul, v 48. min. tečoval jeho volej Ševela na roh, v 64. min. však už lopta skončila v sieti. "Lopta sa po centri dostala až ku mne, veľa času síce nebolo, no stačil som pozrieť na postavenie brankára a vystrelil k žrdi," opísal gólovú akciu Tomáš Labun.

Traja dorastenci

Neblahý stav humenského kádra vyústil v stretnutí s Trenčínom do situácie, že na lavičke náhradníkov sedeli okrem brankára Matkobiša iba dorastenci - Pavol Šuľák, Hamuľák a Jurov. A všetci mladíci zasiahli aj do hry. Prvý menovaný naskočil za zraneného Parasku už v 58. min. a príležitosti sa nezľakol, napr. Trenčanovi Čiríkovi nasadil hneď dvakrát "jasle". Ostatní dvaja až tak veľa času na trávniku nestrávili, no v horúcom závere sa aj oni pričinili o zisk bodu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.