Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Philippoussis ukončil spoluprácu s otcom

TASR|Publikované 23. aug 2006 o 09:50

Sydney 23. augusta (TASR) - Austrálska tenisová dvojka súčasnosti Mark Philippoussis ukončil v stredu rodinno-profesionálnu spoluprácu s otcom Nickom ...

Sydney 23. augusta (TASR) - Austrálska tenisová dvojka súčasnosti Mark Philippoussis ukončil v stredu rodinno-profesionálnu spoluprácu s otcom Nickom a za nového trénera si okamžite zvolil Petra McNamaru. Dôvodom majú byť údajne odlišné názory a najmä ambície dvojnásobného grandslamového finalistu, ktorý by po mesiacoch herného i rebríčkového úpadku opäť rád oprášil zašlú slávu a vrátil sa na výslnie.

Dvadsaťdeväťročný Philippoussis odštartoval návrat na najvyššie pozície počas minulého mesiaca triumfom na turnaji v Newporte, vôbec prvým na okruhu ATP od septembra roku 2003. V postupe hore by rád pokračoval i na blížiacom sa grandslamovom podujatí US Open, na ktoré aktuálne 113. hráč sveta dostal voľnú kartu.

Cesty otca a syna sa v prípade Philippoussisovcov rozišli po dvanástich rokoch. Nick podporoval Marka totiž počas celej doterajšej kariéry a od roku 1994 bol synovi nielen trénerom, ale aj "mentorom". Počas tohto obdobia sa Philippoussis junior prebojoval až do finále US Open 1998 i Wimbledonu 2003.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.