Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Philadelphia získala Bryzgalova, kapitán Richards do Los Angeles

SITA|24. jún 2011 o 08:43

Manažment hokejovej Philadelphie upratoval, vymenil dvoch hviezdnych hráčov, získal nádejného Braydena Schenna a definitívne spečatil príchod brankára Iľju Bryzgalova.

PHILADELPHIA.

Flyers vymenili kapitána tímu Mika Richardsa do Los Angeles za Schenna a v ďalšom trejde útočníka Jeffa Cartera poslali do Columbusu za Čecha Jakuba Voráčka a práva voľby v prvom a treťom kole víkendového draftu.

"Bol to náročný deň pre náš klub. Tieto zmeny veľa znamenajú," priznal generálny manažér Blue Jackets Paul Holmgren.

Bryzgalov sa s vedením Flyers dohodol na deväťročnej zmluve na 51 miliónov dolárov. Tridsaťjedenročného Rusa získala Philadelphia začiatkom júna v rámci výmeny z Phoenixu. Ak by sa obe strany do 30. júna nedohodli, Bryzgalov by sa stal neobmedzeným voľným hráčom.

Obe štvrtkové výmeny mali Flyers zabezpečiť väčší priestor pod platovým stropom a navyše naznačili omladenie kádra. Schenn bol päťkou draftu 2009 a na tohtoročných majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov bol najproduktívnejším hráčom strieborného kanadského tímu.

Spolu s ním získali Flyers aj útočníka Wayna Simmondsa. Devätnásťročný hokejista sa o výmene do Philadelphie dozvedel v posilovni, kde sa pripravoval so svojím bratom, hráčom Toronta Lukom.

"Je to pre mňa veľké prekvapenie. Okolo poludnia sme trénovali, keď sme dostali informáciu. Obom nám spadla sánka, ale som rád, že sa stanem súčasťou Flyers," povedal Schenn, ktorý hral v poslednej sezóne v juniorskej WHL a v závere si vyskúšal aj AHL na farme Kings v Manchestri. Šancu dostal aj v drese Kings v NHL v obmedzenom počte ôsmich stretnutí.

Richardsa výmena z Philadelphia sklamala, ale na druhej strane ho potešila možnosť hrať v slnečnej Kalifornii. "S generálnym manažérom Flyers Paulom Holmgrenom sme mali veľmi emotívny rozhovor. Bol poriadne dlhý. Bola to debata, o ktorej som si nemyslel, že niekedy príde," povedal Richards.

Súvisiace články