Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Philadelphia chce získať brankára Bryzgalova

(Autor: SITA/AP)
SITA|8. jún 2011 o 10:47

Vedenie Philadelphie Flyers získalo prednostné práva na ruského brankára Iľju Bryzgalova.

PHOENIX. Klub Philadelphia Flyers získal práva na ruského hokejového brankára Iľju Bryzgalova. Tridsaťročnému gólmanovi považovanému za jedného z najlepších v zámorskej NHL sa končí 30. júna zmluva s Phoenixom a od 1. júla sa môže stať voľným hráčom.

"Letci" tak výmenou za výber v 3. kole draftu v budúcom roku, útočníka Matta Clacksona a budúce vyrovnanie získali práva na prednostné vyjednávania s brankárom až do spomenutého 30. júna.

"Po niekoľkých debatách s Iľjom a jeho agentom je nám jasné, že nie sme s ním schopní podpísať dlhodobý kontrakt. Teraz sa musíme sústrediť na získanie iného brankára do nášho tímu pre nasledujúcu sezónu," poznamenal na margo transakcie generálny manažér "kojotov" Don Maloney. Práve vďaka vynikajúcim výkonom Bryzgalova sa Phoenix po šiestich neúspešných sezónach dostal v uplynulých dvoch ročníkoch do play-off, a to aj napriek tomu, že práve v tomto čase zbankrotoval a musela ho kúpiť NHL, ktorá pre klub z arizonskej púšte stále hľadá nového vlastníka.

"Videli sme, čo dokáže. Cítime, že by sme s ním mohli zažiť ešte niekoľko dobrých sezón. Uvidíme, ako to pôjde," skonštatoval na margo rokovaní s Bryzgalovom, ktorý si v NHL obliekol aj dres Anaheimu, generálny manažér Philadelphie Paul Holmgren

Súvisiace články