Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Phelps získal ôsme zlato

Sportnet|Publikované 17. aug 2008 o 22:00

Michael Phelps dovŕšil svoje plavecké veľdielo na olympijských hrách Pekingu a ziskom ôsmej zlatej medaily predstihol v historickej tabuľke krajana,

ďalšieho plavca Marka Spitza. Ten mal doteraz na konte najvyšší počet zlatých medailí z jedných olympijských hier, keď sa v roku 1972 v Mníchove tešil z najvyššieho stupňa pre víťazov sedemkrát.

PEKING. Dvadsaťtriročný Phelps získal zároveň už štrnástu zlatú medailu v súčte svojich olympijských vystúpení v Aténach a Pekingu (6+8) a opäť potvrdil suverénne postavenie na čele rebríčka najúspešnejších športovcov olympijskej histórie.

Dosiahol v čo neveril

"Ani neviem, čo narýchlo povedať. Hlavou mi prechádza toľko emócií... Mám pocit, že zo všetkého najskôr chcem vidieť svoju mamu," uviedol v prvej reakcii nový olympijský rekordér a po ďalšom vydýchaní sa dodal: "Dosiahol som niečo, čo mení plaveckú históriu a v čo som miestami ani sám už veľmi neveril. Stále som sa však snažil maximálne koncentrovať a myslieť pozitívne. Musím sa poďakovať aj členom našich štafiet, bez nich by som to nedokázal."

Phelps bol členom americkej štafety na 4x 100 m pol. preteky, ktorá si vybojovala zlato v záverečnej disciplíne nedeľňajšieho aj celého programu bazénových plavcov v Pekingu. Americké kvarteto v zložení Aaron Peirsol, Brendan Hansen, Michael Phelps, Jason Lezak zvíťazilo vo svetovom rekorde 3:29,34 min a Phelps k nemu prispel skvelým výkonom na motýľkarskom treťom úseku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.