Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pezinok už pre slávistky nie je čiernou morou

Sportnet|Publikované 22. nov 2005 o 23:00

Košice Pezinok, ktorý bol na domácej palubovke pre volejbalistky Slávie TU čiernou morou, je už kúzla zbavený. Košičanky na zápase Slovenska hodili

za hlavu nevydarené stretnutia u tohto súpera a v 11. kole extraligy vyhrali 3:1. Prvé dva sety boli vyrovnané, Košičanky ich v nich víťazili 25:23 a 25:22. V treťom sa k slovu dostali aj domáce, ktoré vyhrali 25:17, no vo štvrtom sete boli opäť úspešnejšie východniarky (25:22) a stretnutie ukončili. Veľkú radosť z pezinského skalpu mala aj Eva Medveďová.

"Určite sme z Pezinka mali rešpekt. Veď koľko krát sme tam išli, vždy sme prehrali. V prvom rade sme sa teda museli popasovať s tým, aby sme prelomili neviditeľnú bariéru. Chceli sme konečne zvíťaziť, tak sme si to hovorili pred stretnutím," rozhovorila sa Eva. Či boli slávistky lepším družstvom, to si celkom jednoznačne povedať netrúfla. "Robili sme chyby, ale domáce ich spravili viac. Stretli sa súperi, ktorí sú vyrovnaní, takže vtedy rozhodujú maličkosti. Podstatné je, že aj pri vyrovnanom priebehu sme si verili."

Všetky tri víťazné sety východniarok mali jedno spoločné, boli dosť vyrovnané. Pezinčanky nechceli kožu predať lacno ani vo chvíľach, keď sa im nedarilo. "Vo štvrtom sete to vyzeralo na našu jasnú záležitosť. Viedli sme tuším 18:12, no domáce sa dotiahli na 20:20. Aj sme sa zľakli, veď to už vyzeralo tak, že zápas bez problémov dotiahneme do úspešného konca. Asi rozhodujúce bolo, že sme vtedy súpera nepustili do vedenia. Takže aj jedna lopta je niekedy z psychologického hľadiska dôležitá," analyzovala Medveďová okamihy, ktoré mohli byť smerodajné. Sama si kládla otázku, prečo práve Pezinok Košičankám nevonia. "Je pravda, že tam majú dobré hráčky. Možno nám nesedí ich hra, ale najmä to, ako sa vedia zaťať."

Pred vysokoškoláčkami je zaťažkávajúci víkend. Ale po ňom by si mohli polepšiť. V telocvični na Jedlíkovej privítajú v sobotu bratislavský Doprastav. Ten má tak isto ako Slávia TU na konte sedem víťazstiev a štyri prehry, má však lepšie skóre, takže mu patrí tretia priečka.

"Chceme vyhrať. V tejto sezóne sa nám to už raz podarilo, na Doprastave. Ak si dáme repete, poskočíme na tretiu priečku," netají Eva, že Košičanky majú pred sebou jasnú motiváciu. O extraligové body sa bude hrať aj v nedeľu a opäť v Košiciach. Slávia Tu privíta rovnako o 17. hodine v predohrávke 17. kola juniorky Slovenska. A to by malo byť predsa len stráviteľnejšie sústo ako Doprastav.

"Prehra v tomto stretnutí by nás veľmi mrzela. Aj toto je nepríjemný súper, hrá bojovne, sú to síce mladé, ale šikovné baby, tak ich nesmieme podceniť. Nie náhodou majú na konte už štyri víťazstvá. Naším cieľom je, aby nám do tabuľky pribudli po víkende štyri body," dodala Medveďová.

Kolená sa už tak netrasú

Eva Medveďová má len dvadsať. Už druhú sezónu však nastupuje v základnej zostave Slávie TU. Do Košíc prišla vlani, predtým hrávala len juniorskú prvú ligu vo Vranove, no v najvyššej súťaži senioriek sa musela adaptovať bleskovo. Dostala šancu a chopila sa jej všetkými desiatimi. Dnes už nejaké extraligové skúsenosti má. "Hrá sa mi lepšie ako v minulej sezóne. Už pred zápasom nemám také blbé pocity. Lebo na začiatku bola veľká tréma, triasli sa mi kolená. Nevravím, že dnes som absolútne pokojná, no už to tak neprežívam," poznamenala Eva, ktorá je súčasťou otváracej šestky. "Som rada, že hrávam. Je fajn, ak cítite dôveru. Snažím sa ju nesklamať." (tt)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.