Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Petržalčania dohrávali deviati

Sportnet|Publikované 20. okt 2002 o 22:00

Slovan Bratislava - Artmedia Petržalka 2:1 (2:1)Bratislava (SITA) - V 24. min sa v belasom drese presadila dvojica bývalých Prešovčanov. Šlahor

Slovan Bratislava - Artmedia Petržalka 2:1 (2:1)

Bratislava (SITA) - V 24. min sa v belasom drese presadila dvojica bývalých Prešovčanov. Šlahor našiel Šestáka, ktorý sa zblízka nemýlil - 1:0. V 43. min sa hosťujúci Šoltis uvoľnil na hranici šestnástky a presnou strelou k pravej žrdi vyrovnal - 1:1. S tesným náskokom však do kabín napokon odchádzali slovanisti. V nadstavenom čase si v šestnástke Šlahor v súboji so Ševinským vypýtal faul a rozhodca Hriňák nariadil pokutový kop. Kapitán domácich N. Hrnčár s prehľadom trafil sieť - 2:1. Po prestávke mal ešte obrovskú šancu Šesták, ktorý v 65. min prešprintoval Hellebranda, ale nezakončil podľa svojich predstáv. Vzápätí videl Kinder za protesty žltú kartu, ale neupokojil sa a arbiter mu zakrátko vytiahol aj červenú. Kinder odovzdal kapitánsku pásku Maixnerovi, ktorý už o dve minúty dostal za faul rovnako druhú žltú kartu a tiež predčasne putoval pod sprchy.

Góly: 24. Šesták, 45.+ N. Hrnčár (11 m) - 43. Šoltis. Pred 2950 divákmi rozhodoval Hriňák, ŽK: Onofrej, Šesták - Draguns, Borbély, Maixner, Ševinský, Kinder, Ed. Hrnčár, ČK: 66. Kinder (za protesty), 68. Maixner (za faul po druhej ŽK, obaja Petržalka). Slovan: Prole - N. Hrnčár, Dzúrik, Homoláč, Ed. Hrnčár - Polgár - Vomáčka, Sedlák (82. R. Nečas), Onofrej (74.

Obžera) - Šlahor, Šesták (90+. Pecko). Petržalka: Čobej - Kinder, Ševinský, Soboňa, Draguns (34. Šoltis) - Borbély, Hellebrand, Maixner - Zvara - Suchánek,