Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Petružálkovi dlhy nepomohli a ostáva hráčom Amuru

S klubom chcú pre chýbajúce financie rozviazať kontrakty aj Alexej Murygin a Jan Muršak. Na fotke je český hokejista Jakub Petružálek. (Autor: khl.ru)
SITA|12. dec 2013 o 15:39

Český hokejista Jakub Petružálek zatiaľ nemôže rozviazať kontrakt s Amurom Chabarovsk.

MOSKVA. Český hokejista Jakub Petružálek zatiaľ neuspel so žiadosťou o rozviazanie kontraktu s klubom Kontinentálnej hokejovej ligy Amur Chabarovsk pre dlhy.

Disciplinárna komisia už pred týždňom rozhodla, že prípadom sa bude zaoberať vo štvrtok 12. decembra.

Podľa šéfa komisie Alexandra Kiknadzeho už prípad medzičasom preložili na 14. januára. V rovnakom termíne sa bude hovoriť aj o žiadostiach ďalších dvoch hráčov Amuru. S klubom chcú pre chýbajúce financie rozviazať kontrakty aj Alexej Murygin a Jan Muršak.

"Vo štvrtok sme prehodnotili Petružálkovu žiadosť. Rozhodnutie ostáva zatiaľ nezmenené, omeškanie výplat nemôže byť dôvodom na rozviazanie kontraktu. Prípad budeme sledovať a opäť sa ním zaoberať 14. januára," vyhlásil podľa webu rsport.ru Kiknadze.

Finančné problémy v Amure vznikli po jesenných povodniach v Chabarovskom kraji. Sponzori totiž nemohli podporovať hokej, ale museli sa venovať financovaniu náhrad škôd.

Predstavitelia Chabarovského kraja už medzičasom prisľúbili funkcionárom Amuru, že do 15. decembra splatí klub všetky dlžoby.

Súvisiace články