Petrohrad prehral s Jugrou 1:2, Vladivostok zdolal Chabarovsk 4:1

Hráč Slovana Marko Daňo sa teší z gólu.
Hráč Slovana Marko Daňo sa teší z gólu. (Autor: SITA)
SITA|4. mar 2014 o 12:55

V utorkovom zápase KHL si hráči Admiralu poradili s Amurom 4:1 a ako nováčik KHL postúpili do play off.

VLADIVOSTOK. Hokejisti Admiralu Vladivostok si vo svojej nováčikovskej sezóne v KHL zahrajú v play off.

Miestenku vo vyraďovacej časti si definitívne zaistili víťazstvom nad ďalekovýchodným rivalom Amurom Chabarovsk 4:1 v utorkovom záverečnom kole základnej časti.

Admiral skompletizoval osmičku postupujúcich vo Východnej konferencii. V tabuľke obsadil ôsme miesto a v 1. kole play off tak narazí na najlepší tím konferencie Metallurg Magnitogorsk.

Slovenský útočník Tomáš Záborský výraznou mierou prispel k víťazstvu Ufy nad Viťazom Podolsk 3:2, keď v 1. minúte poslal svoj tím do vedenia a v 26. minúte si pripísal asistenciu pri víťaznom góle.

Po prehre na ľade CSKA Moskva 0:3 obsadia hráči Dinama Minsk posledné 14. miesto v Západnej konferencii.

V Pohári nádeje Kontinentálnej hokejovej ligy bude definitívne o jedného účastníka menej. Spartak Moskva s určitosťou bude chýbať v tejto súťaži tímov, ktoré neuspeli v boji o play-off.

V Pohári nádeje sa tak stretne Slovan s Minskom.

KHL - utorok:

Admiral Vladivostok - Amur Chabarovsk 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 28. Hodgman, 35. Naumenkov, 37. Bergfors, 58. D. Vorobiov - 40. A. Juňkov

Sibir Novosibirsk - Metallurg Novokuzneck 6:5 (3:1, 3:1, 0:3)

Góly: 5. Enlund, 20. Gubin, 20. Enlund, 32. Lehtera, 33. Koskiranta, 36. Lehtera - 16. Jemelin, 39. Lapenkov, 48. Mantyla, 52. Kamalov, 59. Valujskij

Metallurg Magnitogorsk - Torpedo Nižnij Novgorod 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 15. a 21. Moziakin, 24. Jan Kovář, 38. Osala - 12. Galuzin, 55. Hietanen

Salavat Julajev Ufa - Viťaz Podoľsk 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 1. ZÁBORSKÝ, 14. Chlystov, 26. I. Višnevskij (ZÁBORSKÝ) - 31. Golovkov, 32. Afinogenov

Traktor Čeľabinsk - Ak Bars Kazaň 2:3 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Zavaruchin, 28. E. Kuznecov - 6. a 33. Pesonen, rozhodujúci sam. nájazd Burmistrov

Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Moskva 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 9. Šulakov, 32. Netík - 3. A. Mironov, 26. Solovijov, 30. Babenko, 46. Šafigulin

Atlant Mytišči - Avtomobilist Jekaterinburg 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Góly: 9. I. Radulov, 59. O. Jašin - 8. Antonov, 14. Lazarev, 19. Demagin

Severstaľ Čerepovec - Avangard Omsk 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 36. Kazakovcev - 13. Kurjanov, 17. Berdnikov

CSKA Moskva - Dinamo Minsk 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 12. a 44. I. Grigorenko, 48. D. Quint

Lokomotiv Jaroslavľ - Barys Astana 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 2. Ljubuškin, 4. Sprukts, 6. M. Redlihs, 55. Averin - 33. Rachmanov

SKA Petrohrad - Jugra Chanty-Mansijsk 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 15. Dallman - 1. Savinainen, 24. N. Gusev

Dinamo Riga - Donbass Doneck 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 2. Torjanik

HC Lev Praha - Spartak Moskva 2:3 sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Pacovský, 48. Birner - 14. Želdakov, 56. Lemtjugov, rozh. sam. náj. Kozlov

Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly a asistencie: 7. Daňo (Ölvecký), 37. Bartovič (Hudáček, J. Mikúš) - 27. Glumac, 32. Foster (Murley, Cheechoo), 41. Murley (Cheechoo)

Domov»Hokej»KHL»Petrohrad prehral s Jugrou 1:2, Vladivostok zdolal Chabarovsk 4:1