Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Petrík: Žilina bude tvrdý oriešok

Sportnet|Publikované 30. dec 2005 o 00:00

Košice Dnes sa hrá v extralige posledné tohtoročné kolo. Po ňom si Košičania budú môcť vydýchnuť, lebo budúcotýždňový utorkový súboj so Slovanom

Bratislava si už predohrali a najbližšie tak budú bojovať o majstrovské body až desiateho januára. Podvečerné stretnutie v Žiline nemôže nič zmeniť na súčasnom tabuľkovom postavení modro bielych. Do roku 2006 určite vstúpia zo štvrtej pozície. No body potrebujú ako soľ, aby nestratili kontakt s vedúcim triom. So Žilinou sa oceliarom v tomto ročníku darilo. Prvý duel pod Dubňom síce prehrali 1:4, no potom nasledovali tri víťazstvá (3:0, 3:0 a naposledy 9:4).

Posledné 38. kolo a súboj s Popradom by mali byť pre Košičanov mementom. V druhej tretine si totiž vzali "oddychový čas". S týmto výpadkom nemohol byť spokojný ani tréner Ján Selvek. "S výnimkou druhej tretiny sme hrali veľmi dobre. Nevyhli sme sa hluchým pasážam, ale aj to sa stáva. Nabudúce to hádam zvládneme lepšie. Väčšinu stretnutia sme však dokázali plniť pokyny, vychádzať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do protiútokov," hovorí brankár HC Košice Imrich Petrík.

Po druhom popradskom góle sa aj on musel otriasť. Kubenko mu puk prepasíroval za chrbát a odrazu boli na koni hostia. "Dva rýchle góly sú vždy nepríjemné. Z 1:0 bolo odrazu 1:2. Prvý gól bol šťastný, Vorobol trafil puk vo vzduchu, basebolovým úderom. Kubenkova prela mi prešla popod betón. Nemyslím si však, že by som tú situáciu podcenil. Čakal som strelu bekhendom, ale skôr hore, tam to zblízka zvyknú hráči dávať. Puk mi spadol pod betón a prekĺzol do bránky, Poprad mal v tom okamihu dosť šťatia."

V nejednom stretnutí mali Košičania potiaže s disciplínou. Nový trend káže rozhodcom sprísniť meter. A hráči akoby sa nevedeli prispôsobiť. Stále sa čudujú, protestujú. "Rozhodcovia dostali pokyny, píska sa všetko. Veľa krát sa to hráčom nepáči, protestujú, diskutujú. Ale neostane iné, len sa prispôsobiť, lebo s tým metrom sa nič nespraví a ak raz rozhodca niečo posúdi ako faul, tak to už nezmení. A žiadny nemá rád, keď hráči nadávajú, kričia. Aj tak je to zbytočné. Musíme hrať tak, aby sme tých vylúčených mali čo najmenej. Aj v Žiline by sme si na to mali dávať pozor."

Poprad, ktorý Košičania v utorok zdolali 3:2 je na tretej priečke. Košičania na ňu strácajú štyri body, no radi by si s rivalom postavenie vymenili. "Máme najvyššie ambície. Pred sezónou sa dokonca hovorilo, že by bolo dobré základnú časť súťaže vyhrať. Štvrté miesto nás uspokojiť nemôže. Do play off sa hrá ešte dosť zápasov, v hre je veľa bodov, s terajším umiestnením sa dá robiť všeličo. Môžeme ho vylepšiť, ale aj pokaziť. Ale my neskladáme zbrane. Stačia dve kolá a môžeme byť pred Popradom."

Pravda, to musia v prvom rade Košičania bodovať, odhliadnuc od toho ako to pôjde iným. Preto by chceli v Žiline nadviazať na tri víťazné merania síl s týmto celkom. "Žilina bude to tvrdý oriešok. Hrajú dobre, najmä doma. Až na posledné vzájomné stretnutie, tie zvyšné boli pomerne vyrovnané. Uvidíme kto dá viac gólov. Všetko bude závisieť od obrany. Veď ak by sme nedostali gól, tak neprehráme," vraví Petrík. Rovnako ako jeho spoluhráči si želá plný bodový zásah, tak aby mohli východniari v pohode silvestrovať. Či dnes dostane prednosť pred kolegom Jánom Lacom, alebo sa v bránke vystriedajú, to ešte včera nevedel. "Necháme to na trénerov, oni rozhodnú," dodal muž čo hájil klubové farby v posledných dvoch víťazných dueloch.

Súvisiace články