Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Petrík netají, že má za sebou ťažký odchod

Sportnet|Publikované 19. okt 2006 o 22:00

Košice Ktovie, možno aj na Slovensku sa začne častejšie spomínať slovo trejd. Lebo trebárs v zámorskej NHL si už hokejisti zvykli, že jedného dňa sa

zobudia a už sú nasmerovaní do celkom iného tímu. Kluby menia hráčov aj bez toho, aby o tom s hráčmi diskutovali. Aj u nás došlo v utorok k trejdu, ktorí možno rozvíril hladiny v dvoch extraligových kluboch. V Žiline zbalili brankára Lipovského a útočníka Kontšeka, v Košiciach brankára Petríka a krídelníka Hvilu. Kluby si do konca aktuálnej sezóny vymenili hráčov. Košičania získali skúsenosť, Žilina chcela mladú krv.

Imrich Petrík ochytal v tejto sezóne v Košiciach šesť stretnutí. Inkasoval v nich 16 gólov, v jednom zápase si udržal čisté konto. V utorkovom 15. kole ešte sedel na lavičke HC Košice, v stredu ráno už trénoval s majstrovskou Žilinou. Keď sme sa ho opýtali, či pre neho boli uplynulé hodiny šokujúce, odvetil: "Šok sme prežili spoločne s Lukášom Hvilom. Netušili sme, že sa niečo sa deje. Mne o tej výmene povedali neskoro po zápase. Už som bol doma, vracal som sa na štadión. Tréner mi volal, že sa mám vrátiť. Lukáš bol ešte v kabíne. Obom nám oznámili, že ideme do Žiliny. Zaľahol som o polnoci, vstával o 3.30 a už o štvrtej som bal v aréne pre výstroj. Spoločne s Hvilom sme potom vyrazili do Žiliny, aby sme na tréning neprišli neskoro. Je to zvláštne. Pre mesiacom som sa presťahoval z Prešova do Košíc, aby som to nemal ďaleko, teraz som sa posunul o tristo kilometrov ďalej," rozhovoril sa I. Petrík.

Vraj nemal ani potuchy, že v zákulisí sa dohaduje trejd, ktorý by sa ho mohol týkať. "Zachytil som síce šumy, že do Košíc by mohol prísť Roman Kontšek, ale to bolo všetko. Nehovorilo sa, že by mal prísť aj brankár Lipovský," vraví gólman, ktorý si narýchlo balil veci so zvláštnymi pocitmi. "V Košiciach je zázemie. Mám tu veľa priateľov, preto to bol ťažký odchod."

Zmena by však mohla byť pre prešovského odchovanca prospešná, tak to aspoň zaznelo z oboch táborov. "Ak budem chytať, tak mi pôsobenie v Žiline môže niečo dať. Ak by som mal sedieť na lavičke, tak to som mohol aj v Košiciach. Pochopiteľne, že chcem byť brankárskou jednotkou na o ten flek sa chcem pobiť. Dúfam len, že do Žiliny ma brali na to, aby som chytal."

Aké majú s Períkom v majstrovskom klube o tom sa vraj zatiaľ s nikým nerozprával. "Po príchode nás len privítali. Povedali nám, že sú radi, že sme prišli. Zapriali nám, aby sa nám darilo, aby sme boli oporami."

V Žiline nevládne spokojnosť s výsledkami. Nový brankár stredoslovákov však zatiaľ zvýšenú nervozitu neregistroval. "Som tam príliš krátko na to, aby som vedel hodnotiť. Ale ten tlak je asi všade. Každý má ambície, prehráte pár zápasov a už to ide."

Hosťovanie je do konca sezóny. Prezident HC Košice uviedol, že verí, že po nej sa Petrík vráti ako jednotka, že v Žiline bude chytať a táto zmena mu pomôže. "Ťažko povedať čo bude po tejto sezóne. Stať sa môže hocičo, aj to, že v Košiciach nebudem ani ja, ani Jano Laco. Čas ukáže."

Imro si v súvislosti s prechodom do nového pochvaľoval fakt, že v Žiline našiel kamarátov. Lebo Bulík. Fruhauf a Halász prišli do tímu z Košíc. "Aj chlapci boli radi, že prišli hráči, ktorých poznajú. S Hvilom sme kamaráti, Bulík aj Frühauf sú tak ako ja Prešovčania. Takže sme na strednom Slovensku vytvorili takú malú východniarsku kolóniu," dodal 24ročný brankár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.