Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Petrík chystá prestup, odloží ho len kvôli reprezentácii

Sportnet|Publikované 13. mar 2009 o 00:00

Brankár Banskej Bystrice so sezónou spokojnýZ košického ľadu odchádzal spomedzi hráčov Banskej Bystrice ako posledný. Diváci v Steel Aréne

Brankár Banskej Bystrice so sezónou spokojný

Z košického ľadu odchádzal spomedzi hráčov Banskej Bystrice ako posledný. Diváci v Steel Aréne skandovali jeho meno a on im s úsmevom ďakoval. Vypadnutie vo štvrťfinále po piatom zápase série s Košicami síce brankára Imricha Petríka škrelo, ale so sezónou u nováčika mohol byť spokojný.

KOŠICE. Hokejisti Banskej Bystrice sú z kola von. Do semifinále sa prebojovali štyri po dlhodobej časti najvyššie postavené tímy. Košičania potrebovali na postup cez baranov päť stretnutí, sériu vyhrali 4:1 a od stredy ich čaká semifinálová partia so Zvolenom. Tú bude banskobystrický brankár Imrich Petrík sledovať už len ako divák. Východniara pôsobiaceho pod Urpínom sme sa opýtali:

Imro, bolo v silách Banskej Bystrice postúpiť cez Košice, alebo aspoň sériu viac predĺžiť?

"Nebavme sa o postupe, bavme sa o tom, že séria mohla byť dlhšia. Keby sme vyhrali štvrté stretnutie, mohli sme vyrovnať stav série a mali by sme istý aj šiesty duel doma."

Vyhrať v Steel Aréne nebolo vo vašich silách? Rozhodol gól po vašej chybnej rozohrávke?

"Pozrel som si tú situáciu v správach. Na tom, čo sa stalo, už nič nezmením. Pichol som hokejkou do medzery medzi mantinelmi. Tá rozohrávka nebola dosť prudká. Bola to čistá nahrávka Hunovi na hokejku. Smola. Nevedel som, kde je Rudo a kde spoluhráč Vlk, lebo keď som ich predtým registroval, korčuľovali spolu v strede klziska."

Myslíte, že tá situácia nalomila váš tím až príliš?

"Mohli sme krátko po tom góle vyrovnať. Nestalo sa, namiesto toho sme z protiútoku inkasovali hlúpy gól. Od mojej prilby sa puk odrazil rovno pre Hunu."

Následne ste u rozhodcov protestovali...

"Snažil som sa vysvetliť, že po strele Grona do hlavy som puk stratil z dohľadu, vravel som, že to bola silná strela, lebo každá rana spomedzi kruhov je nebezpečná. Bolo to zbytočné. Gól platil."

Pri štvrtom presnom zásahu Košíc ste sa ani nepohli. Pri delovke Kledrowetza ste akoby skameneli.

"Cez troch hráčov, ktorí mi zavadzali vo výhľade, som hľadal Ďura Kledrowetza, no nevidel som ho. Tak som sa snažil zabrať v bránke aspoň čo najväčší priestor. No aj tak z toho bol gól. Aký to paradox, možno minútu predtým sme dvakrát mohli skórovať my. Puk na bránkovej čiare zachytili košickí hráči. Naozaj sme mali dosť smoly."

V sérii ste mali viacero skvelých zákrokov. Bolo to aj tým, že mnohých hráčov súpera ste poznali aj z pôsobenia v Košiciach?

"Tá znalosť bola obojstranná. Ale mne sa v tejto sérii chytalo dobre. A to aj napriek tej chybe, ktorú som spravil."

V tejto sezóne sa o Petríkovi hovorilo, písalo často pozitívne. To poteší, či nie?

"Chytal som veľa. Posunul som sa do reprezentácie. Snažil sa prispieť aj k tomu, aby sme v play-off ukázali dobrý hokej. Myslím, že sa nám to podarilo. Košice sme potrápili."

Toľko priestoru na sebarealizáciu ako v tomto ročníku extraligy ste ešte nikdy nemali.

"Prvý rok v Košiciach bol z tohto pohľadu dobrý. Vtedy ma tréner Hossa zavolal do reprezentácie na Nemecký pohár, no turnaj som presedel na tribúne. V Košiciach každý rok nakupovali brankárov, tak som potom šiel do Žiliny, odtiaľ do Brna. V Bystrici mi dali možnosť. Môžete byť dobrý brankár, ale ak nie ste v permanencii, tak ste nesvoj. Jednoducho, ak máte napredovať, musíte chytať."

Čo vravíte na mladého Hudáčka z Košíc, ktorý odchytal polovicu série?

"Priznám sa, že aj keď v treťom stretnutí striedal Lipovského, tak som sa divil, že vo štvrtom stretnutí chytá znova. Ale šance sa zhostil a chytal dobre. Veď som mu aj po sérii zagratuloval."

Vám budú čo nevidieť tiež gratulovať, ale k prestupu na inom fronte, keďže sa ženíte. Mysleli ste aj na to, čo v prípade, ak vám príde reprezentačná pozvánka?

"Už máme všetko dohodnuté na apríl, ak by išlo o reprezentáciu, tak sa svadba posunie. Veď moja budúca manželka, ktorá pochádza z Prešova, vie, koho si chce zobrať, takže musí rátať s tým, že hokeju sa treba prispôsobiť."

Zotrváte naďalej v Banskej Bystrici, alebo aj tu uvažujete o prestupe?

"Zmluvu na ďalšiu sezónu podpísanú nemám, ale je možné, že v Bystrici ostanem."

Súvisiace články