Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Petričko zhodil rukavice, nenechá si brnkať po nose

Sportnet|Publikované 7. jan 2009 o 00:00

Bodku za včerajším extraligovým vystúpením košických hokejistov s Trenčínom dala pästná výmena. Jej aktérmi boli na strane Košíc Matúš Petričko a

trenčiansky obranca Igor Bobček. Diváci v Steel Aréne sa dostali do varu, lebo na košickom ľade nie sú bitky na dennom poriadku.

KOŠICE. Za už v podstate rozhodnutého stavu, keď košickí hokejisti viedli nad trenčianskou Duklou 5:2 sa v útočnom pásme vojakov strhla junácka pasovačka. Matúš Petričko, ktorý sa párkrát pobil počas pôsobenia na britských ostrovoch si to rozdal s Igorom Bobčekom. Domáci útočník bol aktívnejší, za čo sa mu cestou do šatne po následných vyšších trestoch ušiel obrovský aplauz. Petrička sme sa po zápase opýtali:

Matúš, tou bitkou ste tribúnam spravili veľkú radosť...

"Nebil som sa kvôli tomu. Bobček ma najskôr krosčekoval pred bránkou, potom ma tam podkopol. Nemôžem si nechať brnkať po nose. Bolo načase, aby som mu to vysvetlil."

Čakali ste, po príchode do Košíc práve na takýto moment, aby ste sa mohli ukázať aj bez rukavíc?

"Ťažko povedať, že by som práve na toto čakal. Lebo ja nemôžem ísť na ľad s tým, že budem niekoho naháňať a robiť zo seba somára. To určite nie. Ale nech aj ľudia vedia, že viem hodiť rukavice, keď je to potrebné. A teraz na to bola chvíľa."

Na intenzívnu výmenu pravých a ľavých hákov nebol priestor, trenčiansky obranca sa dostal do defenzívy.

"Spočiatku ma celkom dobre držal. Navyše mal na hlave prilbu. Nebudem ho udierať päsťou do prilby, aby som si polámal prsty. Ale tú prilbu som mu potom zhodil, no následne sa predo mňa prehol. Dres som mu nedával dole preto, aby som ho vyzliekol, ale preto aby veľa nevidel."

Sadla aspoň jedna rana?

"Jedna, dve, celkom určite, ale rád by som si to pozrel zo záznamu. Aj ja som dostal."

Ako váš výkon komentovali spoluhráči?

"Niektorí ma pochválili. K hokeju patrí aj bitka."

Za vyššie tresty padajú v košickej kabíne pokuty. Čaká aj vás?

"Tak to fakt neviem. Uvidíme, keď príde rozbor zápasu, čo povedia tréneri, či ma to bude niečo stáť. Ak áno, bohužiaľ."

Nestáva sa často, aby sa niektorí z košických hráčov pobil...

"Podľa mňa by v každom mužstve mal byť niekto taký, čo dokáže zhodiť rukavice. Je to dobré aj preto, aby súper vedel, že si nemôže dovoľovať. Neviem ako sú na tom moji spoluhráči, či sa niekto vie, respektíve chce pobiť. No ak napadne niekto mňa, alebo zraní môjho spoluhráča, tak je to normálna vec. To treba riešiť, tak aby neostali resty."

V závere stretnutia ste mali na hokejke gól, trafili žŕdku.

"Škoda, každý gól poteší, zvlášť, keď sa do zostavy vraciate po zranení. Bojujem o svoj flek, vtedy je každý bod zlatý."

Najväčšou prekážkou bol brankár Hála?

"Pochytal toho veľmi veľa, mali sme naozaj dosť šancí. Na druhej strane mal príležitosti aj Trenčín, ktorý má šikovných hráčov. Museli sme si dávať pozor. Vedeli sme, čo máme hrať, snažili sme sa strieľať čo najčastejšie, tlačiť sa do bránky, ale Hála bol v tomto zápase mužom na svojom mieste."

Súvisiace články