Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Petráš bude kapitánom Tatrana aj v druhej lige

Peter Petráš (vľavo). Po mnohých rokoch znovu okúsi II. ligu. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 19. júl 2013 o 22:00

Dnes vstúpia futbalisti Tatrana Prešov do druholigového ročníka proti juniorom Spartaka Trnava.

Dnes o 17. 30 h vstúpia futbalisti Tatrana Prešov do nového ročníka – tentoraz druholigového - keď privítajú na svojom ihrisku juniorov Spartaka Trnava. Kapitánom zelenobielych bude naďalej skúsený obranca Peter Petráš. Ten si druhú najvyššiu súťaž oprobuje po dlhom čase, naposledy v nej účinkoval ako hráč Dubnice na začiatku tohto tisícročia.

PREŠOV. Najstarší člen kádra (34 rokov) mal letnú prípravu rozbitú, lebo sa podrobil operácii brucha. Postupne sa zapojil najprv do individuálnej záťaže a neskôr absolvoval i spoločné tréningy či zápasy.

Momentálne je v poriadku a odhodlaný viesť partiu k takým výkonom, ktoré prinesú úspešné výsledky.

„Netreba podceňovať vyspelosť druholigových súperov. Pokiaľ si pamätám na konfrontáciu s týmito celkami, trebárs v pohárových či prípravných zápoleniach, tak naozaj niektoré tímy sú po každej stránke podkuté. Stačí spomenúť Podbrezovú, ale silných rivalov bude isto viac,“ podotkol P. Petráš.

Bez ohľadu na to, aké zmeny v kádri sa udiali počas leta, predsa je Tatran považovaný za jedného z favoritov a ašpirantov na postup. Vnímate to tak aj vy? „Klamal by som, keby som povedal, že to tak nevidím.“

Na druhej strane účasť Tatrana je hodenou rukavicou a všetci sa budú chcieť proti nemu vytiahnuť, aspoň s ním remizovať alebo dokonca uchmatnúť mu tri body.

„S tým rátame, sme na to nachystaní. Bude to ťažká sezóna, ale taká je vlastne každá. Záleží na nás, ako sa s nárokmi a konkurenciou vyrovnáme.“

Petráš s dvojročným kontraktom

Ako je známe, Šarišania sa v premiére nemôžu spoliehať na podporu divákov, lebo klub dostal trest za neprístojnosti fanúšikov vo finiši minulého ročníka. Pre hráčov je to mrzuté.

„Ja som už čosi podobné zažil v Lige majstrov v Miláne na štadióne Interu. Nesmieme sa však na nič vyhovárať, hoci je to nepríjemné, keď sú tribúny prázdne. Musíme to ale zvládnuť k našej spokojnosti, aby sme sa odrazili ďalej. Potom máme Podbrezovú a domnievam sa, že ľudia začnú chodiť na futbal.“

Na záver minulého ročníka Trnavčania v priamej konfrontácii porazili našich v Prešove a vyprevadili ich tak do nižšej súťaže. Teraz sa naskytá možnosť na akú-takú futbalovú odplatu v dueli s juniormi Spartaka.

„To, čo sa stalo, už neodčiníme. Chceme vyhrať, nič iné nepripadá do úvahy, ak chceme pomýšľať na najvyššie priečky. Kolektív je omladený, behavý a nazdávam sa, že tréner dáva našej hre správnu tvár a chlapci vedia, čo majú hrať. Mám z toho dobrý pocit,“ dodal P. Petráš, ktorý sa po vypršaní starého kontraktu dohodol s Tatranom znovu na dvojročnej zmluve.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.