Legendárny Američan: Vlhová ukázala srdce veľkej bojovníčky

Petra Vlhová so striebornou medailou z alpskej kombinácie na MS v lyžovaní 2019. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|8. feb 2019 o 18:27

Slovenka získala striebro v kombinácii.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová mala titul majsterky sveta na dosah. Na poslednom medzičase mala zhodný čas ako jej najväčšia rivalka Wendy Holdenerová zo Švajčiarska.

V cieli alpskej kombinácie na svetovom šampionáte vo švédskom Aare napokon rozhodli tri stotiny sekundy. V neprospech Slovenky, ktorá získala striebornú medailu.

MS v lyžovaní 2019 - alpská kombinácia: Pozrite si, ako Petra Vlhová získala striebro: fotogaléria

13.2.2019

Keď neskôr Vlhovú v cieli snímala kamera, chytila Švajčiarku za rameno. Palcom a ukazovákom jej načrtla, že vyhrala len o malý kúsok. Rozhodli centimetre.

Tretia skončila Nórka Ragnhild Mowinckelová.

Vlhová získala pre Slovensko historicky prvú individuálnu medaila z vrcholného podujatia. Striebro na šampionáte už vybojovala aj na šampionáte pred dvoma rokmi, ale v tímovej súťaži.

V zjazde si utvorila dobrú pozíciu

Cestu za striebornou medailou odštartovala Slovenka v prvom kole zjazdu, po ktorom bola na solídnom ôsmom mieste.

Rýchlostné disciplíny pritom v tejto sezóne vôbec netrénovala. Začala s nimi až priamo v dejisku šampionátu, kde absolvovala tri merané tréningy.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Legendárny Američan: Vlhová ukázala srdce veľkej bojovníčky