Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Peter Šamo odchádza do Tatrana Prešov

Sportnet|21. nov 2003 o 00:00

Humenné - Tak Humenčania ako aj futbalisti Ličartoviec začali v minulých dňoch tréningový cyklus pred tradičnou zimnou prípravou. Keďže hostia majú

svoj stan momentálne rozložený na Zemplínskej šírave, po dohode oboch klubov sa v stredu odohralo na škvárovom ihrisku prípravné stretnutie. Kým domácim chýbali zo základnej zostavy štyria hráči (Mucha, Semanco, Kozár, Šamo), hostia mali vo svojich radoch aj Exkošičanov a po úvodnej oťukávačke postupne preberali iniciatívu. Zaujímavá je najmä neúčasť jedného z najlepších hráčov HFC Petra Šama, ktorý prestúpil do Tatrana Prešov. "Doplnením druholigového kádra o troch kvalitných futbalistov sa vedenie klubu zapodieva veľmi vážne. Môžem už povedať, že do stredovej línie sme získali Petra Šama z HFC Humenné. Dohodnutí sme s ním i s vedením jeho doterajšieho zamestnávateľa," povedal výkonný riaditeľ FC Tatran Prešov František Oľha.

Po zaváhaní obrany HFC v úvode zápasu sa k zakončeniou dostal Pagor, no jeho pokus opečiatkoval žrď Dudičovej brány. Hostia sa však gólu predsa len dočkali, keď sa v 25. min. po "darovanej" lopte ocitol v šestnástke Kalmár a elegantným lobom otvoril skóre. Gól Humenčanov vyburcoval k zvýšenej aktivite, ale Mycio mieril z 22 m tesne nad, Högerova strela z priameho kopu sa odrazila od brvna, nožničky Ondíka nemali presnosť a podobne pochodili v koncovke L. Opiela i Budzák. Po prestávke došlo na oboch stranách k zmenám a hra sa presunula viac pred bránu hostí. Už v 51. min. zbehol po ľavej strane mladý L. Opiela, centrom našiel nekrytého Ondíka, ktorý vyrovnal. Radosť Humenčanov trvala sotva desať minút, pretože po brejku a prihrávke Beňa skóroval zblízka Piatka. Domáci však odpovedali rovnako úspešne a prakticky z protiútoku po prihrávke T. Opielu vyrovnával Čerňa. Blízko ku gólu mali potom obe strany, no nájazd Piatku zlikvidoval Gyimesi a volej Ondíka z 20 m letel vedľa. O výsledku nakoniec rozhodla pohotová strela R. Šimka spoza šestnástky.

HFC Humenné - Steel Trans Ličartovce 2:3 (0:1). Góly: 51. Ondík, 62. Čerňa - 25. Kalmár, 60. Piatka, 85. R. Šimko. Rozhodoval Š. Vasilenko. HFC: Dudič - M. Veselý - R. Tomčák, Geri - Š. Tomčák, L. Opiela, Mycio, Höger, Budzák - Ondík, Paraska (Gyimesi, Turok-Heteš, Šalata, T. Opiela, Sukovský, Čerňa). Steel Trans: Vojtaško - T. Šimko, Bašista, Staš, Kišš - Beňo, Kolbas, Martaus, Bicák - Kalmár, Pagor (Šinglár, R. Šimko, Lesniak, R. Tomko, Piatka, Skyvra). A ako videli deväťdesiat zápasových minút tréneri? Jozef Daňko (Ličartovce): "Videli sme celkom zaujímavý zápas, ktorý nám prišiel vhod počas nášho minisústredenia. Dnes nebola hlavná taktika, chlapci si z chuti zahrali, čo bolo podstatné. Celý týždeň sme na Šírave, hráči sa dávajú po sezóne do poriadku, takže bolo to príjemné spestrenie programu." Vladimír Sivý (Humenné): "Príležitosť dostali hráči, ktorí v sezóne hrávali menej, a aj keď nám po týždni dovoleniek trochu chýbala kondícia, myslím, že v niektorých fázach sme zahrali celkom dobre. Dali sme dva góly po pekných krídelných akciách, a tak ako sme v závere inkasovali, mohli sme aj skórovať."

Súvisiace články