Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Peter Hatalčík spravil z Petra Tumidalského za polčas pivota

Sportnet|Publikované 26. okt 2003 o 23:00

Prešov - Prvý polčas presedel Peter Tumidalský na striedačke Farmakolu Tatran. Po prestávke ho už tréner Peter Hatalčík poslal na palubovku v

súboji s Lounami. Na tom by nebolo nič nezvyklé, keby inak ostrá prešovská spojka nehrala na nezvyčajnom poste pivota. Hatalčíkov "žolík" sa ale novej úlohy zhostil na prekvapenie dobre.

"Nič také, že to pôjdem skúsiť na pivote, ani len slovom pred zápasom z úst trénera nepadlo," vraví P. Tumidalský (na snímke). "Keď P. Hatalčík prišiel ku mne a povedal čo mám hrať, neodvrával som a šiel na palubovku a hral na poste pivota." Nepamätáme si, žeby ste to v minulosti na ňom skúšali... "Stalo sa, že som voľakedy na pivota zablúdil. Avšak na minútu, na dve. Celý polčas, tak to tu bolo v mojom prípade prvý raz." Aké bolo preorientovanie sa takto narýchlo? "Zo začiatku som sa rozbiehal pomalšie. Predsa len, prvú časť zápasu som presedel na lavičke. S pribúdajúcimi minútami som však chytil správny rytmus." Celkom slušne sa vám na novom poste darilo aj strelecky. Ako typická spojka debutujúca na pivote môžete porovnávať. Je zložitejšie presadiť sa z pozície spojky či pivota? "Zo šestky sa zakončuje podľa mňa ľahšie. Tu však závisí dosť od spoluhráčov, aké lopty vám prihrajú. Dnes mi ich hodili niekoľko parádnych, takže mne ostávalo už len presne trafiť." Tréner P. Hatalčík mužstvo za prvý polčas skritizoval. Prečo podľa vášho názoru už v ňom ste súperovi neušli výraznejším gólovým rozdielom? "Snaha tam bola. Chceli sme súperovi nasúkať čo najviac. Snáď z tej prílišnej snahy nám to spočiatku nešlo tak ako by si tréner, my a aj diváci želali." Skúsili ste niečo nové. Zdá sa, že vám to aj celkom zachutilo. Budete sa teda núkať do pozornosti na poste pivota znovu..? "Stále budem hrať tam, kde ma zaradí tréner," diplomaticky odvetil P. Tumidalský na našu poslednú otázku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.