Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Peter Forsberg chválil Mareka Svatoša

Sportnet|5. apr 2004 o 00:00

Mladý slovenský hokejista Marek Svatoš bol najväčšou hviezdou piatkového zápasu NHL Columbus - Colorado (2:4). Dvadsaťjedenročný Košičan prispel k dôležitému triumfu lavíny dvoma gólmi, ktoré boli preňho vôbec prvé v kariére v profilige. Svatoš pritom ..

Mladý slovenský hokejista Marek Svatoš bol najväčšou hviezdou piatkového zápasu NHL Columbus - Colorado (2:4). Dvadsaťjedenročný Košičan prispel k dôležitému triumfu lavíny dvoma gólmi, ktoré boli preňho vôbec prvé v kariére v profilige. Svatoš pritom nastúpil len na svoj tretí duel v tejto sezóne a prvý po polročnej pauze, keď v októbri si poranil rameno a musel podstúpiť operáciu.

"Je to skrytý talent. Bol dosť dlho mimo hry a tak je super, že sa strelecky uchytil," pochválil ho center Peter Forsberg. Práve s hviezdnym Švédom a najlepším strelcom minulej sezóny, Čechom Milanom Hejdukom nastúpil Svatoš v spoločnej elitnej formácii. To mu pred zápasom oznámil kouč Tony Granato.

"Bol som nervózny. Prvá tretina bola najťažšia, ale potom to už išlo," povedal Svatoš, ktorý najskôr po Hejdukovej presnej prihrávke na začiatku druhej tretiny vyrovnával na 1:1.

Po góle Joea Sakica sa Svatoš presadil aj v presilovej hre a dôležitý gól na 3:1 bol zároveň víťazným. Mladý Slovák mohol dosiahnuť aj hetrik, ale jeho dorážku v úvode tretej časti hry zlikvidoval domáci gólman Marc Denis. "Som veľmi rád, že môj návrat dopadol takto skvele. Pre mňa sa sezóna začala vlastne až teraz a už sa neviem dočkať play off," dodal Marek Svatoš.

(sita)

Súvisiace články