Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Peter Bondra ešte nekončí

Sportnet|15. jan 2004 o 00:00

WASHINGTON - Slovenský hokejový útočník Peter Bondra potvrdil, že ešte neplánuje končiť s kariérou. Vo februári už 37-ročnému kanonierovi sa v aktuálnom ročníku NHL nedarí podľa predstáv, keď v 40 zápasoch zaznamenal v drese Washington Capitals 15 gólov

a 10 asistencií.

Bondrovi po sezóne končí s Caps zmluva a v júli sa stane neobmedzeným voľným hráčom. „Môžem vám povedať, že určite ešte nekončím. Je možné, že pre problémy s uzatvorením novej kolektívnej zmluvy sa sezóna nezačne načas, ale na tom nezáleží. Budem sa pripravovať rovnako tvrdo ako po minulé roky, lebo verím, že stále mám na to, aby som hral v tejto súťaži," cituje Slováka denník Washington Post.

Bondra má na svojom konte druhý najvyšší počet odohraných zápasov v histórii klubu a je držiteľom takmer všetkých ofenzívnych rekordov Capitals. „Dúfam, že stále so mnou rátajú. Ak sa tak nestane, pôjdem inam, ale neviem si predstaviť, že by som opustil Washington. Stále mám sen, že vyhrám Stanley Cup práve s tímom Caps," dodal najlepší športovec Slovenska za rok 2003.

Vedenie Capitals si chce skúseného ostrostrelca v klube udržať. Majiteľ tímu Ted Leonsis už dávnejšie uviedol, že chce, aby Bondra v hlavnom meste USA ukončil kariéru. Generálny manažér George McPhee zase vyjadril spokojnosť s výkonmi „Bonsaia" v tejto sezóne. „Peter hrá dobre, veľmi dobre. O jeho budúcnosti u nás sa však budeme rozprávať až vtedy, keď bude jasné, čo bude s ligou ďalej," uviedol McPhee.

Bondrovi podľa jeho slov prospela zmena trénera, keď mladého Brucea Cassidyho vystriedal v decembri Glen Hanlon. „Naša hra teraz vyzerá trochu inak. Dostávam viac príležitostí na ľade a tým rastie moje sebavedomie. Len musíme viac vyhrávať," dodal Bondra, ktorý je rekordérom klubu v počte gólov (466), bodov (815), gólov v presilovkách (133), víťazných gólov (72), gólov v oslabení (32) a hetrikov (19). (sita)

Súvisiace články