Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Peškovej tesne ušlo finále

Sportnet|Publikované 10. aug 2008 o 22:00

NAJPRV SI MYSLELA, ŽE IDE ĎALEJVôbec prvej slovenskej športovkyni, ktorá zasiahla do bojov na olympijských hrách v Pekingu, strelkyni Daniele

NAJPRV SI MYSLELA, ŽE IDE ĎALEJ

Vôbec prvej slovenskej športovkyni, ktorá zasiahla do bojov na olympijských hrách v Pekingu, strelkyni Daniele Peškovej o vlások ušlo finále v súťaži zo vzduchovej pušky.

PEKING. Výkonom 396 bodov obsadila 24-ročná strelkyňa 9. miesto a do osemčlenného finále ju nepustila lepšie zvládnutým záverom Marie Laure Gigonová, ktorá v súčte dosiahla rovnaký výsledok ako Pešková. Francúzka však mala lepšiu druhú položku, čo bolo rozhodujúce, lebo tretiu a štvrtú mali obe strelkyne rovnaké. Pešková v druhej zaznamenala 98 a Gigonová 99 bodov.

Asi to tak malo byť...

"Keď som zistila, že som deviata, pocítila som najprv veľké sklamanie. Všetci vrátane rozhodcov ma udržiavali po dostrieľaní v tom, že idem do finále. Jeden z rozhodcov ma dokonca poslal do druhej haly, aby som sa išla pripraviť na finále. Francúzka však strieľala až do poslednej minúty a napokon bola predsa len lepšia. Keď som sa dozvedela, že ma predstihla, bolo to pre mňa veľké sklamanie. Neúčasť vo finále ma mrzí, lebo som bola veľmi blízko," opisovala svoje pocity z olympijskej premiéry strelkyňa pochádzajúca z Vištuku. "Deviate miesto je však veľmi dobrý výsledok, keďže som čakala umiestnenie do 20. miesta. A to že mi finále tesne ušlo? Asi to tak malo byť."

Aj Varga deviaty

Slovensko zostalo aj v trape mužov bez finálovej miestenky. Erik Varga obsadil v dvojdňovej kvalifikácii konečnú 9. priečku výsledným súčtom 117 bodov, pričom na posledné postupové 6. miesto mu chýbali dva body. Druhý slovenský zástupca Mário Filipovič obsadil 14. priečku, keď zasiahol 115 terčov.

Slovenský reprezentant Pavol Kopp obsadil v kvalifikácii súťaže strelcov zo vzduchovej pištole 28. miesto výkonom 575 bodov. Od postupu do osemčlenného finále ho delilo šesť bodov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.