Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pesimizmus rozohnal a bol rád, že sa mýlil

Jaroslav Janus. (Autor: tasr/ap)
Sportnet|Publikované 2. júl 2009 o 22:00

Na výsledky vstupného draftu NHL netrpezlivo čakal doma Jaroslav Janus. V Montreale ho zastupoval agent (jeho nikto nepozval) a ten mu zvestoval, že po ňom siahla Tampa Bay v 6. kole (162. pozícia). Teda ten istý klub, ktorý si vybral i Pánika v 2. kole.

Hrdina ostatných majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov mal pritom pred touto udalosťou pesimistické myšlienky a myslel si, že ho záujemcovia obídu. Teraz je rád, že sa mýlil. Pritom mal signály, že práve tento celok sa oňho zaujímal, ale vedel, že v tejto lotérii nikdy neradno predbiehať.

BRATISLAVA. Splnil sa mu prvý sen, ale na ten hlavný - zachytať si v NHL - ešte stále čaká.

Kemp veľa napovie

Či to bude reálne, na to si netrúfa odpovedať. "Začiatkom júla letím do Tampy na týždenný kemp nováčikov, ktorých si klub vybral. Potom sa uvidí, aké majú zámery so mnou," poznamenal 19-ročný ochranca svätyne, ktorý s hokejom začínal v Prešove a odtiaľ putoval ako veľký talent do Slovana Bratislava. V ostatných dvoch sezónach však chytal v zámorí v tíme Erie Otters v CHL. V uplynulom ročníku vypadol v 1. kole play-off s Londonom Knights. Východniar bol však výraznou oporou vo štvrťfinále vyraďovačky a počas celých zápolení, vychytal aj shutout. Dokonca si poradil aj s niektorými tutovkami Tavaresa, ktorý sa stal lídrom draftu. "Som rád, že som mu vtedy prekazil radosť," zasmial sa Jaro a dodal, že tento mladík je naozaj skvelý a disponuje veľkým potenciálom. Slovák si urobil skvelé meno na MS, pričom niektoré jeho zákroky boli úchvatné. Len škoda, že šampionát sa nekonal neskôr, lebo jeho výkony už prekryli iné udalosti. Inak mohol byť ešte vyššie. "Bol to vrchol sezóny, ďalším bol postup do play-off. Snažím sa stále byť lepším. V kempe budeme viacerí brankáro, možno piati-šiesti, takže sa musím činiť. Inak, okrem mňa sa tam predvedú zo Slovenska aj Pánik a Mihálik."

Pobyt v zámorí mu pomohol

To, že chytal v zámorí, mu pomohlo. Odzrkadlilo sa to na MS, kde bol dobre adaptovaný na užšie plochy. V reprezentácii chytal aj na MS do 18 rokov, ale zápolenia dvadsiatkarov boli preňho výnimočné. Právom, veď sa dostal aj do all-star tímu zásluhou nominácie novinárov. "Toto všetko ma tešilo, ale pozerám sa dopredu," riekol skromný borec, ktorý rád spomína svoje pôsobenie v Prešove ešte v ranom veku. "Boli tam dobrí chalani, aj super tréneri. Dostal som šancu a mohol som sa ukázať." Pokiaľ by mu prestížna profiliga nevyšla, tak má ešte jednu výraznú možnosť - dostať sa do KHL. Tam ho draftoval Lokomotiv Jaroslavľ. "Rusi by ma chceli vidieť a tiež robia kemp v júli vo Švajčiarsku. No ešte teraz neviem, či sa na ňom zúčastním, lebo v ruskom hokeji nemajú radi, keď sa hráči tlačia do NHL," pripomenul J. Janus, ktorý rovnako ako vlani zaberá v letnej príprave v Slovane.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.