Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Perun: Tri týždne sme poriadne netrénovali

Azda najzamestnanejším mužom prestížneho zápasu 4.ligy Juh bol brankár Sokolian David Perún, ale čo robil to robil, víťazstvu Kalše nezabránil. (Autor: Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|Publikované 3. jún 2018 o 22:00

V prestížnom dueli IV. ligy Juh naložila Kalša Sokoľanom.

KALŠA. Prestížny duel dvoch susedov z tabuľky IV. ligy Juh (pred zápasom bola domáca Kalša druhá, hostia zo Sokolian tretí) sa začal síce opatrne, avšak s miernou prevahou Kalše.

Napriek tomu mal ideálnu príležitosť otvoriť skóre v 13. min. hráč Tatry Molnár, ale sám pred brankárom vysoko prekopol.

Jeho ľahkovážnosť potrestal o tri minúty Erik Takáč, ktorý po štandardke ideálne trafil hlavou. A keď po polhodine Zeher prederavil Perunovi rukavice, dostal svoj tím do ťažkej pohody.

Záver si doslova odtrpeli

Po prestávke hru už naplno ovládli kalšianski kanárici (podľa ich výrazných žltých dresov) a najmä čerstvý inžinier Jakub Capík hýril nesmiernou útočnou aktivitou.

Najprv mu v skórovaní zabránil Perun, neskôr brvno, no napokon do tretice nezaváhal a na konci šesťdesiatminútovky si predsa len dal promočný darček.

Tento moment hostí položil do kolien a tak pred ich bránou neustále horelo.

Z tlaku vyplývajúce štandardky využil dvakrát Krakovský, debakel bol dokonaný a sokolianska tatrovka odišla naprázdno.

„Tak to vyzerá, keď sa takmer tri týždne z rôznych dôvodov poriadne netrénuje,” zúfal si gólman Sokolian David Perun, ktorý čo robil, to robil, ale výprasku nezabránil.

To koučovi víťaznej Kalše sa hovorilo ľahšie:

„Už do prestávky sme mohli vyhrávať výraznejšie, ale chýbalo trocha šťastia i koncentrovanosti pri zakončovaní. Našťastie, neopakovali sa zápasy z Geče, či iných, keď sme na nepremieňanie šancí doplatili. Chlapci si takto pred záverom súťaže ešte viac vylepšili pozíciu v tabuľke a zúročili zodpovedný prístup v príprave.”

Vladimír Chovaník slovami neplytval:

„Čo na to povedať? Mohli sme ísť do vedenia a hralo by sa ináč. Prvý polčas mohol pokojne skončiť i 2:2 a bolo by o čo hrať. Takto sme sa dostali do útlmu a záver sme si doslova odtrpeli.”

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.