Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Permanentky sa vypredali za jeden a pol dňa

Sportnet|Publikované 3. sep 2002 o 22:00

Košice - Keďže hokejová extraliga štartuje už v nedeľu, funkcionári HC Košice si včera pozvali zástupcov médií, aby informovali o situácii v klube

pred začiatkom nového ročníka.

"Káder sme obmenili len minimálne, základom bol príchod kvalitného brankára. To sa nám podarilo zrealizovať a po príchode Šimonoviča budeme v defenzívnej činnosti silnejší. Ciele sme deklarovali už skôr, tie sa nemenia, chceme hrať finále," rozhovoril sa prezident HC Ľubomír Veme. Košičania rátajú na novú sezónu s rozpočtom 50 miliónov korún. "US Steel Košice vykryje polovicu rozpočtu, celkovo ho máme potvrdený na 70 percent, zvyšok doriešime v priebehu sezóny."

Ľubomír Veme sa znovu dotkol aj dostavby nového štadióna. "Viedli sme kopu rokovaní, písal som list i prezidentovi republiky, premiérovi, hovoril som s primátorom, prezidentom US Steel, prezidentom zväzu i správcom konkurznej podstaty. Pôda a atmosféra na to, aby sa to pohlo ďalej, tu je. Potrebujeme však dostať štadión mimo konkurzu. Na ukončenie konkurzu je potrebných 15 miliónov korún. VSŽ požaduje, aby ich uhradil niekto iný, či už US Steel, alebo mesto. My máme pripravené rôzne alternatívy dostavby, od 160 miliónov do 500 miliónov. Najlacnejší variant ráta v prvej fáze so sprístupnením spodného okruhu pre 6000 ľudí. Momentálne divácky záujem uspokojiť nemôžeme, permanentky na novú sdezónu sa predali za jeden a pol dňa. Prichádzame tým aj o príjmy zo vstupného, na ktorom za sezónu zarobíme pre obmedzenú kapacitu štadióna iba 800 000 korún, teda toľko, čo napríklad Slovan za pár zápasov play off. V súvislosti s VSŽ sa po zmene pomerov vo fabrike musíme zaobísť aj bez ich podpory, pretože VSŽ nechce byť sponzorskou dvojkou, ako v minulej sezóne. V nej nám prispela štyrmi miliónmi, teraz ich budeme musieť získať inde, alebo znížiť rozpočet."

Z minuloročného hráčskeho kádra odišli brankári Klempa (Poprad) a Sopko (Spišská Nová Ves) a obrancovia Urban (L. Mikuláš) a Topoli (Karlovy Vary). Nahradili ich Popradčania, gólman Šimonovič a obrancovia Michal Segľa a Ščibran. "Na skúške máme momentálne ešte mladého obrancu Frühauta z Prešova, spolu s ním tvorí káder 26 hráčov. Všetci sú momentálne bez zdravotných problémov," informoval tréner HC Milan Jančuška. Devät košických hráčov (Šterbák, Žec, Varga, Kováč, Troliga, Gajdoš, Horňák, Makara a Fedor) bude môcť hrávať podľa potreby aj v rezervnom tíme v prvoligovom Trebišove. "V príprave sme odohrali 12 zápasov, bez včerajšieho posledného s Trebišovom sme šesť vyhrali, jeden remizovali a štyri prehrali," dodal kouč Košíc Róbert Spišák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.