Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Perínčanov čaká ťažká obhajoba

Nástup Perína. Generálka s Diósgyörom. (Autor: Rudolf Rondzik)
Sportnet|Publikované 3. aug 2016 o 00:00

Na ostrú čakajú ešte piatoligisti. Inak to nie je ani v Družstevníku Perín.

Úvodné zvonenie regionálnych súťaží majú futbalisti za sebou, ale na „ostrú“ čakajú ešte piatoligisti. Inak to nie je ani v klube vlaňajšieho nováčika skupiny Košicko-gemerskej, v Družstevníku Perín.

KOŠICE. „Uvedomujeme si, že pre nováčika je druhá sezóna tá kritickejšia. Počiatočná eufória pomaly vyprcháva a výsledky sú stále viac odrazom schopností než iba nadšenia,“ zamýšľal sa nahlas počas prípravného duelu s rezervou maďarského prvoligistu DVTK Diosgyor ( 0:1 ) prezident klubu od perínskych rybníkov František Pikla.

„Máme to o to ťažšie, že v premiérovej sezóne piatej ligy sme skončili hneď za postupujúcim Krásnohorským Podhradím, ktoré sme v závere súťaže zdolali a tak verejnosť akoby so samozrejmosťou očakávala, že aj v tej nasledujúcej budeme miešať postupové karty. Lenže treba ostať pri zemi. V tíme k prevratným zmenám síce nedošlo, ale treba rátať so skutočnosťou, že súperi si nás už okukali a teda o nejakom prekvapení či podceňovaní nemôže byť reč. Ak už hovoríme o zmenách, tá najpodstatnejšia je, že trénerom sa stal Peter Šingovský. Tomu bude v úvode chýbať najmä najlepší vlaňajší strelec Kolibanič, ktorý podstúpil náročnú operáciu po zranení v práve spomínanom dueli s Krásnohorským Podhradím. Z mužstva odišiel Richard Lelák pravdepodobne do Kysaku a Matúš Hajduk sa vrátil po hosťovaní u nás do materskej Turne. Naopak, získali sme Mareka Hrabčáka z Vyšného Opátskeho, Rolanda Margitana zo Zdoby a Mareka Morstýna z Veľkého Folkmara.“

Pohárové dobrodružstvo nezopakujú

Pri sledovaní generálky s treťoligovými Maďarmi sme postrehli, že v defenzíve si futbalisti Perína viedli celkom dobre. Je to filozofia súčasnosti.

„Takto sa nato nepozeráme. V poslednej zostave chýbal spomínaný zranený Kolibanič a ďalší ofenzívne ladení hráči si plnili pracovné povinnosti. Čiže varili sme z toho, čo bolo momentálne k dispozícii. Ale i taký zápas nám dá veľa, lebo i v majstrákoch musíme rátať s určitými výpadkami. Či kvôli kartám, zraneniam a áno, niekedy musí dostať prednosť práca. Preto sa treba pripraviť na všetko. Útok sa mal možnosť prejaviť v Seni, kde sme zvíťazili 3:2 a najmä v pohárovom dueli so štvrtoligovým Medzevom. Tam sme strelecky zlyhali a hoci sme už do polčasu mohli viesť hoci aj 3:0, nakoniec sme skúsenejšiemu celku podľahli 0:2 a postup nám unikol. Škoda, vlaňajšie meranie síl s Tatranom Prešov bolo sviatkom pre všetkých našich priaznivcov i pre samotných hráčov napriek vysokej porážke 1:8. Teraz máme možnosť koncentrovať sa už iba na majstrovské zápasy,“ uzavrel pohľad do kuchyne svojho klubu František Pikla.

Súvisiace články