Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Perederijová rozdiely v príprave Iuventy a Rostova na Done nevidí žiadne

Dres Iuventy si už raz obliekla. Ukrajinkám nedošli, tak museli hrať v michalovských. (Autor: pbr)
Sportnet|Publikované 29. júl 2015 o 00:00

Iuventa Michalovce ulovila počas letnej prestávky tri zahraničné posily.

Jednou z nich je aj ukrajinská reprezentačná pivotka Oľga Perederijová, ktorá bola na minuloročných majstrovstvách Európy v Maďarsku a Chorvátsku zaradená do skupiny najväčších talentov starého kontinentu.

MICHALOVCE. Dvadsaťdvaročná rodáčka zo Záporožia prichádza k osemnásobnému slovenskému majstrovi z ruského Rostova na Done, s ktorým sa v minulej sezóne tešila z majstrovského titulu a dostala sa s ním aj do finále Pohára EHF, v ktorom napokon Rusky nestačili na dánsky Team Tvist Holstebro.

„V Rostove na Done mi končila zmluva. Nepopieram, ponuka na predĺženie kontraktu prišla aj od nich, ja som však chcela skúsiť niečo iné. Ponuka Iuventy bola konkrétna, zaujímavá, a preto som sa ju rozhodla akceptovať,“ rozhovorila sa Oľga Perederijová, ktorá o Michalovciach a konkrétne o Iuvente vedela veľmi veľa.

V tunajšej Chemkostav aréne však už totiž odohrala rad zápasov. Najskôr s Rostovom na Memoriáli Tomáša Jakubču v roku 2013, následne sa tu predstavila aj v drese rodnej Ukrajiny.

Najskôr to bolo v júni roku 2014 v kvalifikačných zápasoch proti Dánsku a Rakúsku, a potom aj v novembri, keď tu odohrala dve prípravné stretnutia proti Slovenkám, ktoré slúžili pre obidva tímy ako generálka na kontinentálny šampionát v Maďarsku a Chorvátsku.

„Aj preto mi predstavitelia klubu pri ponuke nemuseli hovoriť o prostredí či tíme. Všetko som už predtým vedela,“ s úsmevom na perách konštatovala jedna z troch zahraničných predsezónnych posíl slovenského ženského hádzanárskeho majstra.

Chce aj slovenský titul

Ešte stále mladá ukrajinská reprezentantka absolvuje v metropole Zemplína svoje druhé zahraničné angažmán.

Po ruskom Rostove na Done a jednej z najkvalitnejšej ligy v Európe si vyskúša aj česko-slovenskú WHIL. S akými cieľmi sem prichádza?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články