Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Penguins víťazstvo delí od postupu

TASR|Publikované 24. máj 2009 o 22:00

Hokejisti Pittsburghu Penguins zvíťazili v treťom finálovom zápase Východnej konferencie play off NHL nad Carolinou Hurricanes na jej ľade 6:2. V sérii vedú už 3:0 na zápasy a jediné víťazstvo ich delí od postupu do finále play off NHL.

Hokejisti Pittsburghu Penguins zvíťazili v treťom finálovom zápase Východnej konferencie play off
NHL nad Carolinou Hurricanes na jej ľade 6:2. V sérii vedú už 3:0 na zápasy a jediné víťazstvo ich delí od postupu do finále play off NHL.

New York. Mužom duelu a jeho prvou hviezdou bol ruský útočník Jevgenij Malkin. Dal dva góly, pripísal si aj jednu asistenciu a vytvoril nový rekord play off absolvovaním šiestich zápasov v rade, v ktorých si pripísal minimálne dva body. Jeden z gólov hostí dal i Sidney Crosby, ktorý bol druhou hviezdou zápasu. Slovenský reprezentant Miroslav Šatan sa nezapísal do bodovacích štatistík, v stretnutí však odohral 10 minút a 14 sekúnd.

Hokejisti Chicaga Blackhawks si v treťom zápase semifinále Stanleyho pohára poradili s obhajcami trofeje z Detroitu Red Wings 4:3 po predĺžení a znížili stav finálovej série Západnej konferencie na 1:2. Slovenský útočník hostí Marián Hossa zaznamenal dve gólové asistencie a zvýšil svoj celkový bodový súčet v play off už na deväť bodov. Štvrtý zápas bude na programe v noci na pondelok. Detroit sa pritom v druhej tretine vrátil do hry a trojgólový deficit sa mu podarilo vymazať (3:3) v priebehu ani nie 4 a pol minúty. O rozhodujúcu strelu súboja sa však už v 2. minúte extradejstva postaral druhým gólom v zápase Patrick Sharp.

Finále Východnej konferencie, 3. zápas: Carolina - Pittsburgh 2:6. Stav série: 0:3.

Finále Západnej konferencie, 3. zápas: Chicago - Detroit 4:3 pp (za hostí Hossa 0+2). Stav série: 1:2.