Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Peng túži po dráhe profesionálnej tenistky

TASR|6. jan 2006 o 14:19

Peking 6. januára (TASR) - Čínska tenistka Shuai Peng sa chce odtrhnúť od národného tímu a odštartovať profesionálnu kariéru. Devätnásťročná tenistka ...

Peking 6. januára (TASR) - Čínska tenistka Shuai Peng sa chce odtrhnúť od národného tímu a odštartovať profesionálnu kariéru. Devätnásťročná tenistka však nemá dostatok peňazí, a tak o pomoc požiadala národnú tenisovú federáciu. Tá chce výmenou za finančnú injekciu písomný záväzok získať zlatú medailu na OH 2008.

Sun Jinfang z národnej federácie potvrdil, že 20-ročná Peng ho so svojím úmyslom oboznámila. "Neskôr sa vrátila a povedala, že na osamostatnenie sa potrebuje finančnú podporu. Povedal som jej, že ak mi zaručí zisk zlata na olympiáde v Pekingu, tak jej ju dáme," vyhlásil Jinfang. "Celý náš rozpočet sa točí okolo OH. Prečo by sme mali súhlasiť s odchodom, ktorý by znamenal vzdanie sa olympijských povinností?"

Peng má už v mladom veku na svojom konte niekoľko cenných skalpov. Na jej rakete ostali Kim Clijstersová, Anastasia Myskinová i Jelena Dementievová. Aj vďaka tomu ukončila minulú sezónu na 36. mieste svetového rebríčka.

Súvisiace články