Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Penaltovú lotériu lepšie zvládol štvrtoligista

Sportnet|Publikované 28. máj 2009 o 00:00

Aj keď počasie finálovému stretnutiu v Michalovciach príliš neprialo, lialo počas celého duelu, diváci videli rušné stretnutie, ktorému chýbalo už iba gólové korenie.

Na tribúnach bolo počuť fanúšikov oboch táborov, ktorí vytvorili finálovému zápasu regionálnej časti Slovenského pohára peknú kulisu.

MICHALOVCE. Papierovým favoritom bola košická Lokomotíva, ktorá hrala až príliš opatrne, viac sa sústredila na obranu a spoliehala sa na rýchle brejky. Tie však nedokázala dotiahnuť do konca. Na druhej strane Snina od začiatku hrala bojovne a bola viac ako vyrovnaným súperom. Jej hráči nešetrili krokmi a za aktivitu sa v jedenástkovej lotérii priklonilo na ich stranu aj potrebné šťastie.

K postupu pridali aj pohár

Líder IV. ligy skupiny sever vo včerajšom stretnutí nemal čo stratiť a pred stretnutím jej kormidelník si želal aj najtesnejšie víťazstvo. Na jedenástkový rozstrel predtým nemyslel, ale po uplynutí 80 min. už vedel, že bude jazýčkom váh. "Som rád, že chlapci zvládli tento zápas bez problémov, dali do neho všetko a verím, že pár dní im postačí na regeneráciu, aby v nedeľu mohli bez problémov hrať. Je to pre nás veľký úspech a som rád, že k víťazstvu v lige pridali aj pohár. Hralo sa na ťažkom teréne, ktorý odoberal hráčom dosť síl. Bolo to obojstranne takticky hrané stretnutie. V rozstrele som hráčom veril, hoci sme piatu jedenástku nedali. Vyšla nám hneď ďalšia. Máme double, čo je pekné vyvrcholenie celej sezóny," povedal tréner Pavol Diňa.

Súvisiace články