Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Penalta sa nedá chytiť len zle kopnúť...

Sportnet|Publikované 30. nov 2008 o 23:00

Zemplínske derby nemalo víťaza no úrovňou potešilo. V chladnom počasí za hustého dažďa videli diváci nadpriemerný prvoligový futbal so šancami na

oboch stranách. Bližšie ku gólu boli Humenčania no nepremenili pokutový kop.

HUMENNÉ. Posledné jesenné kolo zviedlo proti sebe oboch Zemplínčanov. Pohľad na tabuľku dával úlohu mierneho favorita na stranu Michalovčanov, no domáca bilancia 1. HFC Humenné bez prehry (6 2 0) dávala tušiť, že zverenci Jozefa Škrlíka sa ľahko nepoddajú.

Zlom v 64. minúte

Blízko ku gólom mali do prestávky domáci Bačík a hneď v úvode druhého dejstva hosťujúci Viskup. V oboch prípadoch však zachránila gólmanov konštrukcia brány. Prišla 64. minúta, ktorá znamenala zlom v derby. Po faule Krakovského na Bačíka rozhodca bez váhania nariadil pokutový kop a vinníka poslal pod sprchy. "Po šikovnej prihrávke od Ljubarského som sa dostal zoči-voči brankárovi. Krakovský ma zozadu fauloval, takže nad jedenástkou nebolo čo riešiť," opísal moment pred pokutovým kopom humenský útočník, ktorý si následne postavil loptu aj na biely bod. "Určení sme boli traja. Ja, Ljubarský a Pyrka. Ruslan prišiel ku mne, podal mi loptu a opýtal sa či pôjdem. Ja som prikývol a bol som rozhodnutý kam loptu kopnem," konštatoval Maroš Bačík.

Nahnevaný Bačík

Diváci oboch táborov sledovali, či sa potvrdí nepísané futbalové pravidlo, že faulovaný hráč by pokutový kop zahrávať nemal. Napokon sa potvrdilo. Útočník 1. HFC síce vyslal prudkú strelu k žrdi, no brankár Ferenc vytiahol bravúrny zákrok. "Chytil to perfektne. Nad jedenástkou som nešpekuloval, vedel som, kde ju kopnem, no zákrok brankára bol super. Som na seba nahnevaný, lebo som sa práve proti Michalovciam chcel vytiahnuť. Ako sa hovorí, penalta sa nedá chytiť, len zle kopnúť, takže vinu beriem na seba," sypal si popol na hlavu humenský útočník, ktorý prišiel v lete pod Vihorlat práve od michalovských susedov.

Strata štyroch bodov

Pokutový kop zvykne byť pre mužstvo veľkou výhodou, no pre Humenčanov to akosi neplatí. V jeseni zahrávali túto štandardku už dvakrát (doma Inter Bratislava a Michalovce), v oboch prípadoch však strelci možnosť nevyužili. Ljubarský bránu Interu minul, Bačíka michalovský Ferenc vychytal. Výsledkami tak boli bezgólové remízy. "Nemôžem sa na hráčov hnevať. Penalta je penalta, niekedy sa premení, niekedy nie. My máme smolu a faktom je, že sme prišli o štyri body. Súperi to boli kvalitní, no mohli sme ich poraziť," konštatoval Jozef Škrlík, tréner 1. HFC Humenné. Zaujímavý je určite aj fakt, že Bačíkom nepremenená penalta bola v humenskom podaní už šiestou v rade.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.