Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Penalta bola vykúpením pre Tatran

Sportnet|Publikované 28. júl 2013 o 22:00

Prešovskí futbalisti zvládli aj druhý zápas, pričom ešte neinkasovali. Porazili Podbrezovú 2:0.PREŠOV. Zeleno-bieli nastrieľali v predchádzajúcej corgoňligovej sezóne iba 21 gólov, pričom na jar iba úbohých šesť.

Jarnú métu v novom ročníku preskočili hneď v 1. kole. V druhom pridali ďalšie dva góly, takže atakujú polovicu minulosezónnych zásahov.

Súboj s Podbrezovou bol dlho jedným veľkým trápením. Nebyť odpískanej jedenástky, ktovie, či by sa diváci dočkali gólu v tomto zápase. Nehovoriac, že o jedenástke – oprávnenej - dlho nik nevedel.

Rozhodca Prešinský totiž odpískal zákrok Morháča na Dolného, potom bežal na roh šestnástky a ukázal smerom na Balážovu bránu.

Medzitým vzplanuli vášne, protestovali jedni i druhí. Až za hranicou únosnosti boli protesty hosťujúceho kapitána Minčiča.

Do hry vstúpil asistent a kým rozhodca ukazoval previnilcovi žltú kartu a vzápätí i červenú, Leško si postavil loptu na biely bod.

„Ja som z tej diaľky nevidel presne situáciu a verdikt rozhodcu. O jedenástke som vedel až vtedy, keď si Leško postavil loptu,“ usmial sa tréner Tatrana Jozef Kostelník.

Druholigový po 14 rokoch

„Máme nacvičený signál, pri ktorom mám ísť na prvú žrď, aby som sa dostal k lopte a tú buď hlavičkoval na bránu alebo predĺžil na zadnú žrď. Teraz to vyšlo výborne,“ pochvaľoval si kapitán Peter Petráš situáciu pri prvom rohovom kope Tatrana v zápase.

„Aj som pred zápasom hovoril, že už by sa patrilo, aby som oprášil históriu, lebo v II. lige som skóroval naposledy pred asi 14 rokmi,“ usmievala sa prešovská opora.

ŽP Šport je mužstvom, ktorému sa mimoriadne darí na ihriskách súperov. Stačí spomenúť, že v minulom ročníku prehralo zo 16 zápasov vonku iba jediný.

Stalo sa tak 18. augusta v Senci, kde Podbrezovčania podľahli 0:1. Odvtedy ťahali sériu 14 zápasov bez prehry. U súpera teda nebodovali až takmer po roku.

„Priznám sa, že sme si to vôbec neuvedomovali. Sústreďovali sme sa na tento zápas a vôbec sme nemysleli na sériu,“ pokrčil plecami tréner Podbrezovej a bývalý hráč Tatrana Jaroslav Kentoš.

Oproti prvému kolu mu na Šariši citeľne chýbali dvaja skúsení hráči Vratislav Greško a Blažej Vaščák, ktorí sa zranili.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.