Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Pelegrin si myslí, že po fauloch naňho mal rozhodca odpískať dve jedenástky

Sportnet|Publikované 11. nov 2003 o 00:00

Košice - Podbrezovčania sa už dlhšie spoliehajú na útočné duo z nášho kraja - Moldavčana Pelegrina (6 gólov) a Trebišovčana Voroňáka (3 góly). V

poslednom jesennom kole II. futbalovej ligy sa však na trávniku v košickom VŠA predstavil len Mikuláš Pelegrin, ktorý na ihrisko vybehol aj s kapitánskou páskou. Strelecky sa však nepresadil. Predovšetkým preto, že Marián Juhás si naňho dal veľký pozor a hoci bol o nejaký centimeter nižší, podbrezovského kanoniera ustrážil na jednotku.

"Asi v 15. minúte som dostal ´kopačku´ do kolena a to ma potom pobolievalo až do konca stretnutia. Viac-menej som hral už len so sebazaprením," povedal po zápase 28-ročný zakončovateľ. M. Pelegrin pomerne často padal v tomto zápase. Takmer po každom súboji o loptu skončil na zemi. Na takého chlapiska trochu prekvapujúce. Delegát stretnutia Miloslav Richnák, ktorý sedel neďaleko nás iba poznamenal, že si rozhodcovia naňho dávajú pozor. Vraj ho už poznajú, pretože urastený útočník rád padá v šestnástke. "Nechcem zveličovať, ale myslím si, že rozhodca mal odpískať minimálne dve jedenástky. Najmä v I. polčase mal ukázať na biely bod, keď ma jeden z Košičanom vo vyloženej pozícii stiahol na trávnik." Možno neodpískal preto, že ste nehrali doma... "Hmmm (úsmev)."

Stretnutie sa nakoniec skončilo remízou a viacerí sa zhodli, že zaslúženou. Tak ako ktorékoľvek mužstvo mohlo prehrať, mohlo i vyhrať. "Vyzerá to tak, že remíza je spravodlivá. Šance mali Košičania a aj my sme si nejaké vypracovali. Mužstvo s takými skúsenosťami ako je naše, by si už nemali nechať ujsť vedenie 2:1. V žiadnom prípade by sa nemalo stávať, aby sme dostali taký vyrovnávajúci gól. Bola to vyložene chyba obrany." Podbrezová začala vo VŠA veľmi laxne a vlažne. 1. FC si vypracoval štyri dobré šance a premenil až piatu v 35. min. Až potom sa rozhýbali aj hostia. "Tak je to v poslednom čase stále, keď hráme vonku - pokiaľ nedostaneme gól, nehráme. Neviem si vysvetliť, čím to je, ale ak inkasujeme gól, vtedy sa preberieme, začneme hrať a vytvoríme si šance." Asi by ste mali pustiť gól už v 5. minúte... "Asi áno. Potom by sme mali dosť času dostať sa do zápasu a zvrátiť vývoj zápasu."

Podbrezová už niekoľko rokov patrí k popredným celkom II. ligy, no na postupové šance nemali nikdy také reálne kontúry, ako v tejto sezóne. "Uvidíme, ako to bude na jar. V kuloároch klubu sa šepká o postupe, no veľa bude závisieť od toho ako odštartujeme jarnú časť súťaže, keď odohráme dva zápasy vonku." Odštartujete ju aj vy v drese Podbrezovej? "Tak to vyzerá, že áno. Mám ešte platnú zmluvu s klubom," dodal M. Pelegrin.

Súvisiace články