Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Pekka Koskela v Harbine v novom rekorde trate

TASR|2. dec 2006 o 17:56

Harbin 2. decembra (TASR) - V miliónovom severočínskom meste Harbin v pretekoch 4. kola Svetového pohára v rýchlokorčuľovaní, zvíťazil Fín Pekka Koskela ...

Harbin 2. decembra (TASR) - V miliónovom severočínskom meste Harbin v pretekoch 4. kola Svetového pohára v rýchlokorčuľovaní, zvíťazil Fín Pekka Koskela na 500 m v novom traťovom rekorde 34,98. Koskela vďaka víťazstvu znížil v celkovom poradí SP svoj odstup od druhého Kórejca Kang-Seok Lee, ktorý v pretekoch skončil až za ním, na 5 bodov.

Výsledky 4. kola SP:

muži:

500 m: 1. Pekka Koskela (Fín.) 34,98 - rekord trate, 2. Kang-Seok Lee 35,09, 3. Kyou-Hyuk Lee (obaja Kórej. r.), 4. Keiičiro Nagašima (Jap.) 35,27, 5. Tucker Fredricks (USA) 35,32, 6. Fengtong Ju (Čína) 35,37.

Poradie SP po 5 z 12 pretekov: 1. Kyou-Hyuk Lee 390 b., 2. Kang-Seok Lee 380, 3. Pekka Koskela 375, 4. Keiičiro Nagašima 365, 5. Tucker Fredericks 262,

1000 m: 1. Kyou-Hyuk Lee (Kórej. r.) 1:09,39, 2. Erben Wennemars 1:09,66, 3. Beorn Nijenhuis (obaja Hol.) 1:09,98, 4. Francois Roberge (Kan.) 1:10,04, 5. Stefan Groothuis (Hol.) 1:10,15, 6. Pekka Koskela (Fín.) 1:10,24.

Poradie SP po 4 z 10 pretekov: 1. Kyou-Hyuk Lee 350, 2. Erben Wennemars 310, 3. Shani Davis (USA) 220, 4. Beorn Nijenhuis 206, 5. Joon Mun (Kórej. r.) 180.

ženy:

500 m: 1. Sang-Hwa Lee (Kórej. r.) 38,23, 2. Jenny Wolfová (Nem.) 38,30, 3. Beixing Wang 38,32, 4. Aihua Xing 38,50, 5. Shuang Zhang 38,81, 6. Hui Ren (všetky Čína) 38,89.

Poradie SP po 5 z 12 pretekov: 1. Sang-Hwa Lee 440, 2. Jenny Wolfová 430, 3. Beixing Wang 380, 4. Aihua Xing 285, 5. Hui Ren 232.

1000 m: 1. Chiara Simionatová (Tal.) 1:16,99, 2. Marianne Timmerová (Hol.) 1:17,63, 3. Beixing Wang 1:17,64, 4. Fei Wang (obe Čína) 1:17,65, 5. Shannon Rempelová (Kan.) 1:17,93, 6. Annette Gerritsenová (Hol.) 1:18,01.

Poradie SP po 4 z 10 pretekov: 1. Anni Friesingerová (Nem.) 300, 2. Christine Nesbittová (Kan.) 230, 3. Chiara Simionatová 222, 4. Ireen Wuestová (Hol.) 204, 5. Marianne Timmerová (Hol.) 192, 6. Beixing Wang 173.

Súvisiace články