Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Pekarík naďalej plánuje odísť z Wolsfburgu

SITA|15. jún 2011 o 13:20

Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík stále uvažuje nad tým, že prestúpi z nemeckého klubu VfL Wolfsburg, zatiaľ však nemá konkrétne ponuky.

WOLFSBURG. Dvadsaťštyriročný zadák sa ocitol v jarnej časti I. bundesligy 2010/2011 u trénera "vlkov" Felixa Magatha na vedľajšej koľaji.

Skúsený kouč ho prestal zaraďovať do základnej zostavy a práve to je hlavným dôvodom pre čo si bývalý hráč Žiliny a Dubnice chce nájsť nové pôsobisko. "Stále platí to, čo som povedal pred pár týždňami, po skončení ligovej sezóny, že chcem odísť z Wolfsburgu," povedal pre agentúru SITA Pekarík a pokračoval: "Situáciou sa zaoberá môj manažér Karol Csontó. Zatiaľ však nemám žiadne novinky. Všetko by sa mohlo pohnúť v priebehu nasledujúcich dní, keď sa môj agent spojí s trénerom Magathom a ako sa vyvinú rokovania."

Rodák z Dolného Hričova má s nemeckým majstrom zo sezóny 2009/2010 zmluvu do leta 2013. S veľkou pravdepodobnosťou ju však nedodrží. "Manažér mi už naznačil, že registruje o mňa záujem z rôznych krajín. Všetko musíme dôkladne zvážiť. Významné slovo bude mať aj kouč Magath, klub musí určiť sumu, za ktorú ma pustí na prestup. Potom sa veci môžu hýbať ďalej. Sám som zvedavý ako dopadnú rokovania s trénerom. Zatiaľ by som nechcel konkretizovať, o ktoré krajiny ide, pokiaľ nie je na stole nejaké konkrétna ponuka. Ak sa nič nepohne, 23. júna by som sa mal zapojiť do predsezónnej prípravy s Wolfsburgom," opísal svoje najbližšie plány stabilný člen národného výberu SR.

Pekarík po náročnej sezóne stihol už absolvovať aj dovolenku a v týchto dňoch sa nachádza na Slovensku. "Bol som týždeň na dovolenke v Turecku, teraz som ešte na Slovensku, kde zostanem do 20. júna, potom sa presuniem do Nemecka. Všetko sa však môže zmeniť každým dňom, uvidíme, ako to celé dopadne," doplnil ofenzívne ladený pravý obranca.

Súvisiace články