Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Pekár o červenej karte: Aj rozhodca je len človek

Radovan Pekár. Chýba mu väčšia konkurencia v mančafte. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 11. feb 2014 o 00:00

Košickí hádzanári začali nadstavbovú časť extraligy prehrou na palubovke Topoľčian.

Košickí hádzanári začali nadstavbovú časť extraligy v podstate očakávanou prehrou, lebo nastúpili na palubovku Topoľčian, ktoré tvoria spolu s Prešovom a Hlohovcom silnú trojku v našej najvyššej súťaži.

KOŠICE. Košičania to však na začiatku zápasu napálili tak, že divákom v topoľčianskej hale vôbec nebolo jasné, na ktorej strane má svoju šestku favorit.

Východniari, až na jeden remízový moment (11:11) viedli celý prvý polčas, aj ho vyhrali (16:15).

„Je pravda, že sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Darilo sa nám v útoku, dobre sme bránili, a v bráne podával solídny výkon Jakub Cibere, ktorý chytil aj niekoľko vyložených šancí Topoľčian, a veľkou mierou prispel k tomu, že sme s favorizovaným súperom dlho viedli. Aj keď ten doťahoval, dokázali sme vyhrať prvý polčas o gól,“ hodnotí tú lepšiu polovicu košického vystúpenia na pôde tretieho mužstva tabuľky reprezentant Radovan Pekár.

Dochádzajú sily

Aj po prestávke mali Košičania na dosah dobr výsledok, a nič nenasvedčovalo tomu, že by na konci mohla byť prehra o 9 gólov.

Druhý polčas prehrali oranžovo-čierni dokonca desaťgólovým rozdielom - 9:19.

„Niektorí spoluhráči sa možno trochu zľakli, asi neboli pripravení na to, že by sme mohli v Topoľčanoch uhrať lepší výsledok, či dokonca aj nejaké body,“ húta Radovan Pekár, kde bola príčina, že mužstvo v závere zápasu herne i psychicky odišlo.

„Určite to bolo aj tým, že Topoľčany majú širšiu lavičku. U nás, keď prestriedame prvú vlnu, je to cítiť. Nie je to dobré, pretože v mužstve, na jednotlivých postoch, chýba zdravá konkurencia, že by hráčov zo základu mohli nahradiť hráči z lavičky. Tak máme problém ku koncu zápasu, že nám dochádzajú sily.“

Taký je život

Problém „vyrobil“ aj skúsený Rado Pekár, ktorý v polovici druhého polčasu, ešte za veľmi sľubného stavu, videl červenú kartu, za tri vylúčenia.

„Prvá žltá bola za to, že som vraj po faule nepoložil loptu na zem, ako prikazujú pravidlá, ale že som ju pustil asi z pätnásťcentimetrovej výšky. Beriem, aj rozhodcovia sú len ľudia, ale jednoducho mal som pocit, že ma chceli vylúčiť. Druhá žltá bola viac-menej za bežný faul, a tretia? Ani neviem za čo. Ani delegátka zápasu, keď som sa jej pýtal, to nevedela. Vraj tam bol nejaký ručný kontakt so súperom, ale ja prisahám, že som sa ho ani nedotkol.“

Radovan Pekár, opora košickej obrany i ofenzívy, musel na tribúnu.

„Bolo to v čase, keď sme držali kontakt so súperom, ktorý vtedy, tuším, viedol iba o gól. Každé oslabenie stojí naše mužstvo kopu síl, a moje vylúčenie zrejme malo negatívny vplyv na spoluhráčov, lebo posledných pätnásť minút sme prehrali o deväť gólov. Prehrať tak vysoko (25:34 - pozn. red.), keď sme tri štvrtiny zápasu viedli, je dosť kruté, ale taký je život, taký je šport. No musím povedať, že sa mi nepozdáva prístup niektorých spoluhráčov. Musia si uvedomiť, že na ihrisku treba bojovať celý zápas, nemôže byť taký veľký rozdiel v tréningovom a zápasovom nasadení.“

Hrajú hlavne o play-off

Topoľčany sa Košičanom v tabuľke vzdialili na rozdiel štyroch bodov, ale v ďalších dvoch kolách sa dá ich náskok opäť trochu skorigovať, aj ujsť prenasledovateľom, lebo 1. MHK bude hrať v Bratislave s ŠKP a potom doma s Novými Zámkami.

„Myslím si, že máme na to, aby sme z týchto dvoch zápasov získali štyri body, aj keď duel v Bratislave bude náročný. No keď sa po zápase v Topoľčanoch trošku zomkneme a niektorí chlapci si vstúpia do svedomia, mohli by sme tam zabodovať. Na tie tri mužstvá, ktoré sú v tabuľke pred nami, nemáme veľkú šancu, aj keď v Topoľčanoch sa dalo, hoci domáci boli favoriti, takže v podstate hráme o to štvrté postupové miesto. Tretie je pre nás dosť vysoko, takže teraz nám ide hlavne o to, aby sme sa dostali do play-off,“ vraví bývalá spojka prešovského Tatrana.

Súvisiace články