Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Peerová už nie je izraelskou vojačkou, môže hrať v Dauhe

SITA|Publikované 16. jan 2008 o 18:40

MELBOURNE 16. januára (SITA) - Šahar Peerová smeruje na februárový tenisový turnaj WTA Tour Qatar Open do Dauhy. Vlani v Katare nemohla štartovať, pretože si odkrúcala povinnú základnú vojenskú službu ...

MELBOURNE 16. januára (SITA) - Šahar Peerová smeruje na februárový tenisový turnaj WTA Tour Qatar Open do Dauhy. Vlani v Katare nemohla štartovať, pretože si odkrúcala povinnú základnú vojenskú službu v izraelskej armáde. "Diskutovala som o tom u nás s nejakými ľuďmi a ubezpečili ma, že už v tom nie je problém. Organizátori turnaja sú radi. Uchádzajú sa o usporiadanie olympijských hier 2016 a zrejme to aj pre nich bude dobrá príležitosť," bez ďalšej špecifikácie povedala 20-ročná rodáčka z Jeruzalemu po svojom stredajšom postupe do 3. kola na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne zásluhou zdolania domácej Jessiky Moorovej 6:0, 7:5. Sedemnástka renkingu i tohto turnaja sa najbližšie stretne s jedenástou nasadenou Ruskou Jelenou Dementievovou.

Držiteľka troch titulov Peerová síce napríklad aj za hraním štvorhry s Indkou Saniou Mirzovou odmieta vidieť vyjadrenie politického názoru či dokonca provokáciu tohto typu. O svojom osobnom príspevku k vylepšovaniu vzťahov medzi židovským štátom a islamskými krajinami povedala: "Ak rozhodnutie ísť do Dauhy môže nejako pomôcť, budem šťastná, hoci to robím v prvom rade pre svoju kariéru. Katarský turnaj má prestíž a nechcela by som stratiť takúto príležitosť."

Indonézska tenisová asociácia PELTI vlani čelila hrozbe vylúčenia z Medzinárodnej tenisovej federácie ITF a dostala sankciu 29 100 USD za odmietnutie nastúpiť v júli 2006 na barážový duel o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2007 v Tel Avive proti Izraelu.


Súvisiace články