Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Peerová má slovenský pas a trénera Hromca

SITA|Publikované 28. jún 2008 o 18:08

LONDÝN 28. júna (SITA) - Izraelská tenistka Šahar Peerová má dve novinky týkajúce sa Slovenska. Hráčka širšej svetovej špičky získala pred dvoma týždňami slovenský pas a len o niečo dlhšie má aj nového ...

LONDÝN 28. júna (SITA) - Izraelská tenistka Šahar Peerová má dve novinky týkajúce sa Slovenska. Hráčka širšej svetovej špičky získala pred dvoma týždňami slovenský pas a len o niečo dlhšie má aj nového slovenského trénera - Martina Hromca. Dvadsaťjedenročná Izraelčanka, držiteľka troch singlových titulov z okruhu WTA, v tomto roku trochu ustúpila z predchádzajúcich pozícii, aj preto angažovala do svojho tímu nového kouča zo Slovenska. „Dostal som ponuku od Peerovej manažéra a počas druhého týždňa Roland Garros sme naštartovali spoluprácu. Som rád, že celkom úspešne,“ cituje internetová stránka STZ M. Hromca.

Momentálne sa jeho zverenkyňa nachádza na 26. pozícii dlhodobého rebríčka WTA Tour vo dvojhre a vo Wimbledone postúpila už do osemfinále. Vo vyrovnanom stretnutí 3. kola zdolala finalistku nedávneho Roland Garros v Paríži, Rusku Dinaru Safinovú 7:5, 6:7 (4), 8:6, keď jej súperka po takmer tri a polhodinovej dráme dohrávala na pokraji vyčerpania a pri štvrtom mečbale Peerovej urobila dvojchybu.

S bývalým daviscupovým reprezentantom Hromcom sa Izraelčanka dohodla na spolupráci zatiaľ iba do jesene tohto roka. „Hodnotiť budeme po US Open,“ dodal pre stz.sk Hromec, kedysi 218. hráč rebríčka ATP a ešte stále aktívny hráč najmä vo štvorhre.

Peerovej obaja starí rodičia pochádzajú zo Slovenska a v súvislosti s jej nadobudnutím slovenského pasu by v budúcnosti prípadne mohla reprezentovať Slovensko v Pohári federácie. “Teoreticky to síce prichádza do úvahy, ale až 36 mesiacov po tom, ako naposledy hrala za Izrael, čo bolo v apríli tohto roka," povedal nedávno pre agentúru SITA medzinárodný a športovo-technický riaditeľ Slovenského tenisového zväzu (STZ) Ľubomír Páleník. Zároveň dodal, že po získaní slovenského pasu by Peerová mohla oznámiť ITF svoju požiadavku reprezentovať Slovensko, ale aj na individuálnej úrovni by sa to mohlo stať až s akceptáciou slovenskej a izraelskej strany. Peerová bola v rebríčku WTA Tour zatiaľ najvyššie na 15. mieste k 29. januáru 2007.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.