Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Peerová fyzicky prevalcovala Safinovú, tvrdí Hromec

SITA|Publikované 29. jún 2008 o 18:06

LONDÝN 29. júna (SITA) - Tenista, ale teraz najmä tréner Martin Hromec (32) prežíva v týchto dňoch vo Wimbledone krušné, no zároveň šťastné chvíle. Jeho nová zverenkyňa, Izraelčanka Šahar Peerová po sérii ...

LONDÝN 29. júna (SITA) - Tenista, ale teraz najmä tréner Martin Hromec (32) prežíva v týchto dňoch vo Wimbledone krušné, no zároveň šťastné chvíle. Jeho nová zverenkyňa, Izraelčanka Šahar Peerová po sérii slabších výsledkov postúpila na "posvätnej" tráve All England Lawn Tennis and Croquet Clubu už do osemfinále. V 3. kole navyše vyradila hráčku, ktorej meno má v súčasnosti vysoký cveng - finalistku nedávneho Roland Garros Dinaru Safinovú. V takmer tri a polhodinovej dráme ju zdolala 7:5, 6:7 (4), 8:6.

"Boli to nervy, ale takéto víťazstvo sa ráta. Šahar svoju súperku v závere fyzicky prevalcovala. Dinara dostávala kŕče vždy, keď dopadávala na prednú nohu, teda pri podaní ju to výrazne limitovalo. Základné údery však mohla hrať a navyše nie je to hráčka, ktorá by sa vzdávala," komentoval pre agentúru SITA M. Hromec.

Jeho spolupráca s 26. hráčkou singlového rebríčka WTA Tour je stará jeden mesiac, dohoda je zatiaľ ohraničená tohtoročným US Open v New Yorku. Potom sa uvidí. "Prišiel som za ňou počas druhého týždňa Roland Garros do Paríža. Začali sme spolu trénovať a ona neskôr prikývla. U hráčky, ktorá už bola pätnásta na svete, ide najmä o výsledky a s tým je spojený aj tlak. Tie v poslednom období nemala, preto skončila s predchádzajúcim trénerom. Keď som ju preberal, mala za sebou štyri turnaje s prehrou v 1. kole," informoval M. Hromec a vzápätí pokračoval: "Prvýkrát som ju viedol na tráve v Eastbourne, prehrala síce v 1. kole, ale s neskoršou finalistkou Petrovovou. Teraz vo Wimbledone sa to konečne zlomilo. V 1. kole otočila proti Angličanke O´Brienovej v druhom sete z 0:5 na 7:5, v druhom kole proti Francúzke Loitovej hrala konečne to, na čo má, takticky výborne. Safinovú mohla v treťom kole ´spraviť´ už aj skôr ako v troch setoch, ale aj tak vďaka za to víťazstvo. Teraz je už cítiť väčšia pohoda. V osemfinále proti Dementievovej rozhodne nie je bez šance. Nesmie ju však pustiť k jej typickej strojovej hre". Na otázku, ako sa pracuje s hráčkou prvej svetovej tridsiatky, odpovedal: "Je to absolútna profesionálka. To je najväčší poznatok. Ona má všetko rozvrhnuté od jedla, rozcvičky až po pitný režim. A jej najväčšou prednosťou je bojovnosť. Má, samozrejme, aj rezervy."

Tenisovým éterom preletela aj informácia, že 21-ročná Peerová sa nedávno stala držiteľkou slovenského pasu. Do úvahy v špekulatívnej rovine prichádza aj možnosť, že by v budúcnosti reprezentovala Slovensko vo Fed Cupe. Ako vníma Hromec túto skutočnosť? "Ja som sa s ňou o tom ani poriadne nerozprával. Pokiaľ viem, zo Slovenska má starú mamu, ale aby udržiavala nejaké ďalšie kontakty, sa nedá povedať. Pre Izraelčanov je výhodné mať viac pasov. Do európskych krajín si totiž musia vybavovať víza. Teraz so slovenským pasom by to mala mať teoreticky uľahčené," dodal na záver Hromec.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.