Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Peckovi bude chýbať zranený Kadlec a ďalší dvaja pre karty

Andrej Kadlec (vľavo) na ME hráčov do 17 rokov v máji v Žiline. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 26. okt 2013 o 09:49

Obranca si zranil predpriehlavkovú kostičku na ľavej nohe. V osemfinále budú chýbať aj Haraslín a Grič.

ABÚ ZAB. Únavové zranenie ľavého chodidla vyradilo z ďalších bojov na futbalových majstrovstvách sveta do 17 rokov v Spojených arabských emirátoch slovenského obrancu Andreja Kadleca.

Mladík sa zranil v záverečnom stredajšom stretnutí v základnej A-skupine proti domácemu výberu. Súboj však dohral bez väčších problémov, zdravotné ťažkosti sa objavili až deň po zápase.

"Sťažoval sa, že ho trošku bolí chodidlo, vznikol tam malý opuch. Keďže bol deň voľna, tak sme si mysleli, že je to len narazené. Nechali sme to v pokoji a na druhý deň, keďže opuch neustupoval a bolesti pretrvávali, sme boli na röntgenovom vyšetrení v tunajšej nemocnici," vysvetlil na webe SFZ lekár tímu do 17 rokov Jozef Mada.

Kadlecovi diagnostikovali únavovú prasklinu alebo nalomeninu predpriehlavkovej kostičky na ľavom chodidle. Do lopty si nebude môcť kopnúť dva až tri týždne.

Okrem neho na osemfinále nenastúpia ešte aj vykartovaní Grič, ktorý proti SAE videl červenú, a Haraslín. Ten videl v zápase s SAE druhú žltú kartu na šampionáte.

Súvisiace články