Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pecka nahradí pri mladých futbalistoch Hudec

Ladislav Hudec. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 12. jan 2015 o 14:53

Hlavnou úlohou nového trénera bude pripraviť výber do 17 rokov na kvalifikačný turnaj o majstrovstvá Európy 2015.

BRATISLAVA. Novým trénerom slovenských futbalových reprezentačných tímov do 17 a do 16 rokov sa stal Ladislav Hudec. Rozhodli o tom členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ) elektronickým hlasovaním. V tejto funkcii nahradil Ladislava Pecka, ktorý prijal ponuku ŠK Slovan Bratislava.

Viedol Hamšíka či Kamenára

V trénerskej kariére Hudec vystriedal viacero klubov súčasnej najvyššej slovenskej súťaže, štyri roky pôsobil v krajinách Arabského polostrova, ako aj dva roky (2003 - 2005) na pozícii trénera reprezentačných tímov SR "17" a SR "16".

Jeho rukami v nich prešli hráči ako Marek Hamšík, Juraj Piroska, Tomáš Ďubek, Tomáš Majtán, Ľuboš Kamenár, Erik Grendel a ďalší. V sezóne 2003/2004 sa so sedemnástkou v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy prebojoval do Elite Round.

Najúspešnejšie na klubovej úrovni bolo jeho pôsobenie v Spartaku Myjava, s ktorým za dva roky postúpil z tretej ligy až do najvyššej súťaže, pričom v premiérovej sezóne v nej napokon atakoval umiestnenie zaručujúce účasť v pohárovej Európe. Naposledy pôsobil v FC Nitra.

Silní súperi v kvalifikácii

Úlohou pre Ladislava Hudeca bude pripraviť súčasný výber SR "17" na turnaj 8. skupiny Elite Round (21. - 26. marca, Nemecko) o postup na finálový turnaj ME 2015 v Bulharsku, na ktorý môže postúpiť 15 mužstiev.

Súpermi Slovákov budú usporiadateľské Nemecko, Taliansko a Ukrajina. Súčasťou prípravy reprezentačného tímu, ktorý už má na svojom konte aj dve víťazstvá na medzinárodnom podujatí Frenz International Cup 2013 a 2014, bude aj tréningový kemp v Spojených arabských emirátoch.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.